Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boncur: najpewniejszym źródłem będą czujniki dostępne online, takie jak np. @Thunderlane wrzucił.

Czyli w takim razie dane z airly są wg ciebie najpewniejsze. No to proszę sprawdź sobie jak wyglądają aktualnie odczyty stolic Białorusi i Ukrainy.
Dalej twierdzisz że problemu nie ma?
https://airly.org/map/pl/

Moim zdaniem to wciąż za mało danych. A jutro sobie zweryfikuje jak wygląda sytuacja na Białorusi i skąd można sprawdzić dane które będą nieskalane propaganda xD
boncur - @boncur: najpewniejszym źródłem będą czujniki dostępne online, takie jak np....

źródło: comment_16110009143PBOvxmMBBVn0X4Nr7Fd0m.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
do kolegów wyżej na ukrainie generalnie też się pali plastikiem w starych piecach ALE,
-to kraj równinny więc w wielu miejscach nie ma tego problemu co na południu polski gdzie są miasta i wsie w kotlinach
-ma o wiele mniej mieszkańców na km^2
-temat smogu tam nie istnieje oficjalne czujniki są w liczbie paru sztuk w kijowie i paru mniejszych miastach a nie jak w polsce dużo czujników wioś + masa airly
  • Odpowiedz
@boncur: Przy takim piecu emisja spalin jest niska, bo większość spalin, czyli gazów, lub siarczanów które wydobywają się podczas spalania, są również spalane w piecu. Sam korzystam z takiego pieca, z domonotwanym podajnikiem retortowym. Wszystko zależy od węgla, temperatury na polu, i wilgotności. Mam podajnik retortowy, więc na takim masz jeszcze mniejszą emisję spalin, niż na podajniku łyżeczkowym, bądź kielichowym, z racji spalania punktowego. Jedyny minus jest taki, że spalanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pepejewishfrog: u mnie również był podajnik ślimakowy więc potwierdzam info :)
Z drugiej strony upierdliwe jest wyrzucanie popiołu i ogólnie cały bajzel związany z trzymaniem węgla. W przypadku gazu jest po prostu czysta piwnica :)
  • Odpowiedz