Wpis z mikrobloga

@vin42: mam syna w wieku szkolnym i wiem że system daje d--y, nie istnieje edukacja seksualna a szkolnictwo wychowuje ludzi którzy będą pochwy octem i colą płukać jako sposób na antykoncepcję.
  • Odpowiedz
Być może ona po prostu rozumie że ciąża w tak młodym wieku i emocje z którymi być może oboje sobie nie poradzili (tego nie wiem) mogły znacząco wpłynąć na to co się wydarzyło, i w ten sposób poszukać przyczyn tego co się wydarzyło. Komentuje istotny element dla całości, i wyraża swoje poglądy; a ty nadinterpretujesz jej wypowiedź i manipulujesz jej treścią by pasowała do twojej narracji.


@kontodlajednegozdjecia: czyli sygnalizowanie cnoty
  • Odpowiedz
W przypadku gdyby była odpowiednia edukacja możliwe, że do ciąży w ogóle by nie doszło. A w przypadku wcześniej aborcji, tabletek, możliwe by było wyjście z sytuacji.

@chwila: Młodzież w zachodniej Europie, gdzie panuje lewicowa edukacja seksualna, częściej zachodzi w ciążę niż w krajach z edukacją o mniej postępowym typie.

Zabicie człowieka nienarodzonego jest moralnie tym samym co zabicie człowieka narodzonego.
  • Odpowiedz
Oczywiście że kościół i społeczeństwo i nasz system pośrednio w tym uczestniczy, musisz mieć klapki na oczach by myśleć inaczej.


@PiersiowkaPelnaZiol: Uczestniczy, ale nie ponosi za to odpowiedzialności
  • Odpowiedz
@bh933901: Ale gdzie w tym komentarzu widziałeś obwinianie ofiary? Stwierdziła tylko, że ciąża mogła być ważnym elementem całej historii i motywem morderstwa.

@Priya: Skoro uczestniczy to ponosi przynajmniej część odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
Dlatego na zachodzie, gdzie edukacja seksualna jest bardziej postępowa, jest średnio niższy wiek inicjacji seksualnej.


@Priya: nastolatki beda uprawiac s--s czy ci sie to podoba czy nie. Tak, coraz mlodsze nastolatki niestety beda sie w to bawic. Mozesz obrazac sie na rzeczywistosc i udawac ze problemu nie ma, i twierdzic ze 13latka nie powinna uprawiac seksu bo bozia zabrania, albo przygotować ją i inne nastolatki na ten problem i edukowac.
  • Odpowiedz
moim zdaniem troszkę ma racje, mimo wszystko stara się zwrócić uwagę na to że brak edukacji seksualnej, potępianie antykoncepcji przez kościół, nielegalna aborcja i cała sytuacja z tym związana sprawia że młodzi ludzie popadają w histerię i nie widząc innego rozwiązania podejmują złe decyzje.


@Nukushi: uważasz, że osoba, która decyduje się nie skorzystać z antykoncepcji tylko z tego powodu, że byłby to grzech, jednocześnie przechodzi inicjację seksualną w tak młodym
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vin42: mam syna w wieku szkolnym i wiem że system daje d--y, nie istnieje edukacja seksualna a szkolnictwo wychowuje ludzi którzy będą pochwy octem i colą płukać jako sposób na antykoncepcję.

@dildo-vaggins: równie dobrze można powiedzieć że zawiniła presja młodzieży na zaliczenie laski. Takie teorie z jednej i drugiej strony to szurstwo do potęgi. Zawiniła ona, on, a przede wszystkim rodzice a nie system. Warto przewartościować takie rzeczy
  • Odpowiedz
@ibilon:

A jakby nie było samochodów, to nie byłoby wypadków samochodowych.


Po to są środki bezpieczeństwa, które ewoluują cały czas żeby ograniczać ofiary

Można też polecieć jak książki do WDŻRu i wykazać abstynencje dopóki nie będziemy czuli się pewni tego że wypadek się nie zdarzy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@bh933901: Uważam że powinno się ludzi uświadamiać a nie stwarzać ciemnogród, nic nie jest w stanie usprawiedliwić tego dzieciaka i uważam że powinien ponieść bardzo surowe konsekwencje. To że edukacja seksualna istnieje to jedno a drugim jest jej poziom. Już samo to że ta dwójka zdecydowała się na współżycie to dla mnie nieporozumienie i warto się zastanowić co w tym przypadku zawiodło.
  • Odpowiedz
@AgentGRU: Tak, nastolatki uprawiają i będą uprawiać i ten wiek jest coraz niższy. Tylko głupotą jest mówić, że to wina Kościoła skoro ten trend idzie z krajów najmocniej zlaicyzowanych.
  • Odpowiedz
Ale gdzie w tym komentarzu widziałeś obwinianie ofiary? Stwierdziła tylko, że ciąża mogła być ważnym elementem całej historii i motywem morderstwa.


@Tagnk: nigdzie, bo przecież w zapluwaniu się o "obwinianie ofiary" nie chodzi o to, że ktoś faktycznie obwinia ofiarę, tylko że wskazuje na pełny kontekst i warunki zdarzenia.
  • Odpowiedz
wina Kościoła skoro ten trend idzie z krajów najmocniej zlaicyzowanych.


@Priya: nie bede ci tlumaczył dalej, bo to nie ma sensu, ostatni raz ci napisze - skoro edukacja seksualna pomaga walczyc z niechcianymi ciazami, a kosciol sie ten edukacji sprzeciwia to tak, kosciol iest winny
  • Odpowiedz
@bh933901: Czyli po prostu wrzucasz swoje wymysły. Poza tym naprawde myślisz, że osoby komentujące na głównej w stylu "gdyby nie upiła się na imprezie i kleiła do każdego" próbują podać okoliczności?

A legalność aborcji to żadne rozwiązanie w kwestii zmniejszania liczby morderstw.

No zabójstwa z powodu ciąży są dosyć rzadkim przypadkiem, więc w tej kwestii (choć jestem za legalizacją) zgadzam się z tobą.
  • Odpowiedz