Wpis z mikrobloga

Do czego mi więcej niż 8GB ram?
No właśnie. Podajcie mi sens posiadania większej ilości. W czym to zauważę? Jak czasem widzę sygnaturki typu: I7 8700K, 16GB ram, Radeon rx 5700 to aż mnie ciśnie by spytać: nie lepiej sprzedać z tego 8GB i kupić inne lepsze podzespoły? Widziałem też u niektórych 32GB ram. To już całkiem mnie rozwala No, ale pytam bo nie wiem, więc proszę o miłe odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#komputery #pc #pcmasterrace #informatyka
  • 101
@oslet: fajnie że wołasz wszystkich, ale OP nie sprecyzował co robi na kompie, więc mogę założyć równie dobrze że gra w Cyberpunka jednocześnie obrabiając film ze ślubu cioci, jak i że odpala sobie wyłącznie Worda. Więc podaję przykład dla którego warto mieć więcej pamięci, a co OP zrobi z tą informacją, to jego sprawa
@oslet: ale ja doskonale wiem jak to działa, jakbym miał 4GB to system by się nie wysypał z tymi samymi odpalonymi programami, ale prędzej czy później chociażby zakładki w chromie zaczęłyby się odświeżać, sama responsywność też byłaby gorsza.
@dragranis masz rację, wczoraj renderowałem i zjadło 16. U mojego kumpla ostatnio przy renderowaniu zjadło 20 a jego starej 18. Grażyny sąsiadka z dołu nie może nic wyrenderowac jak nie ma 32.

@only przy 4 może tak. Przy 8 - nie sądzę. Oczywiście jak otworzysz 40 zakładek to jest to możliwe. Ale znowu - przeciętny sposób polskiego Janusza użytkownika na korzystanie z przeglądarki to jedna zakładka, i ciskanie co chwila wstecz albo
@oslet: no ale OP pytał o podanie sensu i dostał całkiem sporo wyjaśnień. Jak siedzisz tylko na przeglądarce to spoko, 8GB jest wystarczające, BA, chromebook albo tablet sprawdzi się równie dobrze. Robisz cokolwiek innego i nagle 16 to jest minimum.
@only i dlatego większość sprzedawanych laptopow ma mniej niż 16. Jak myślisz, kupujący są dymani czym może im to po prostu wystarcza? Zrozum że ta Twoja granica "robisz cokolwiek innego" nie jest taka jasna jak Ci się wydaje i tylko niewielki procent ludzi robi to "cokolwiek innego" co wymaga ponad 8.

@webdruid spoko tyle że nie na temat

@Daleki_Jones nie dla każdego, ale dla większości tak po prostu jest. Przeglądarka www, pakiet
tylko niewielki procent ludzi robi to "cokolwiek innego" co wymaga ponad 8.


@oslet: ale jednak tacy się znajdują co widać po odpowiedziach w tym wątku
@oslet: dlaczego mnie wołasz?
o to Ci chodzi?

Trochę się tu za bardzo ciśnięcie na opa z tymi waszymi dockerami, adobami, fight simulatorami, CADami bo to jednak jest nisza. To tak jakby ktoś zapytał na #!$%@? mu garaż na 10 samochodów jak ma tylko jedno auto. A wy byście się cisneli że warto mieć, bo są przecież ludzie którzy mają 10 aut albo i więcej. Są, ale co z tego.


ale