Wpis z mikrobloga

No to potwierdza sie problem z komponentami.
First of all, production. Particularly components. Finding the vast majority of components required to assemble a complete bike is extremely complicated today. Saddles, tyres, suspension, transmission. Major component brands such as Shimano, SRAM, FOX and Schwalbe, who produce mainly in Taiwan, give lead times of between 9 and 18 months.
https://www.pinkbike.com/news/commencal-update-on-prices-and-timelines-impacted-by-covid.html
#rower #szosa #gravel #mtb
  • 29
@uysy:
misiaczku wyobraź sobie ze nie każdy jest od razu głupszy od ciebie ze trzba mu tłumaczyć podstawy :D

chodzi o to ze oni w ten sposób dostają szanse na (wieksze) zainteresowanie ich produktami, na wejście na rynek, sprzedaż i rozwój co może dać efekty w przyszłości.
Ewentualnie najwyższe grupy made in eu


@uysy: Właściwie to Campagnolo patrząc po cenach to zaczyna z poziomu gdzieś między 105 a Ultegrą. Więc stać ich na produkcję w Europie.
Ja tam całe życie jeżdżę na Shimano i chętnie sprawdziłbym takiego Ekara w jakimś nowym rowerze.
Najpierw się zaspokaja potrzeby normalnych a dopiero potem dziwaków :)


@bibsz: No właśnie chciałem dodać, że to pewnie mało popularne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale mi pasuje i nie chcę zmieniać :p
P.S. Wolę określenie ekscentryków ;)
Edit. właśnie znalazłem taką sorę na alledrogo za 92 zł. Rok temu, wiosną Sunrace za połowę tej ceny xD