Wpis z mikrobloga

Zainspirowany sukcesem @anonimowy_programista dotyczącym zakupu akcji Tesli,
przeprowadzę podobny eksperyment na akcjach NIO (https://nio.com - samochody elektryczne), z tym, że będę kupować częściej a mniej.

Zasady:
- przez cały rok 2021 w każdy wtorek, środę i czwartek będę kupować po 1 akcji NIO (czyli 3 akcje tygodniowo, niezależnie od ceny akcji). Wybrałem środek tygodnia aby uniknąć efektów weekendowych i mocno uśrednić kurs zakupu.
- na koniec każdego tygodnia podsumowanie

Cel:
- przekonanie samego siebie, że warto inwestować w spółki związane z samochodami elektrycznymi, które z czasem wyprą z rynku samochody tradycyjne
- udowodnienie, że w spółki takie jak NIO warto wchodzić nawet podczas ich ATH, a w obecnym kryzysie i tak się na nich zarobi (obecny kurs to ~ATH)

Cena startowa akcji na dzień 9.01.2020:
$58,92

Z czym zaczynam:
13 akcji wartych $ 765,96 kupionych w piątek 8.01.2020

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #nionio

#nionio #nio #tesla #gielda #januszeinwestowania #inwestowanie #inwestycje
Pobierz mcsQ - Zainspirowany sukcesem @anonimowy_programista dotyczącym zakupu akcji Tesli,
...
źródło: comment_1610229698bKEu1ONqz86Iuv6amg211b.jpg
  • 65
@blackmilk: myślę, że trzeba jeszcze trochę czasu. Chiny chcą aby w 2025 roku 25% sprzedaży aut to były elektryki. Do tego czasu NIO może być już naprawdę poteżne
@mcsQ: tak, masz rację. To nie będzie tak dynamiczne jak tesla, ale na pewno do przodu. Ja np siedzę w xpengu obecnie bo wydaje mi się bardzie światowy. Zaś nio jest wyżej przez rekomendacje. Za to jak patrzyłem na te testy nio i ich np autopilota to są tak z 10 lat za teslą XD no ale to chiny...
@Cernold: imo w przypadków elektryków jest inaczej. Wszystkie obecnie firmy branży automotive inwestują w rozwoj elektryków. Jak w każdym kraju będzie dużo stacji, baterie będą wytrzymałe i będzie niski koszt eksploatacji, to elektryki bedą się sprzedawać na potegę. Sam bym już kupił, gdyby nie fakt, że jak pojadę na jakieś zadupie to nie załaduję fury.
Zasady:
- przez cały rok 2021 w każdy wtorek, środę i czwartek będę kupować po 1 akcji NIO (czyli 3 akcje tygodniowo, niezależnie od ceny akcji). Wybrałem środek tygodnia aby uniknąć efektów weekendowych i mocno uśrednić kurs zakupu.
- na koniec każdego tygodnia podsumowanie

@mcsQ: nie trzymałbym się sztywno tej zasady, ale to Twoja kasa :)
Kupujesz na pałę czy masz jakies szersze zainteresowanie i sledzisz rownież kilka zagranicznych stron?
Może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mcsQ: Śmiesznie, bo dokładnie na ten sam challenge wpadłem :P Wielkie umysły myślą podobnie. Ze względu na niekoniecznie takie możliwości finansowe celuje w trochę mniejsza ilość akcji niż ty, ale mam nadzieję że w longtermie coś się z tego ugra :) Powodzenia nie życzę, żeby nie zapeszać. Trzymaj się Miras! (I nie słuchaj wykopków, jakby mirek od tesli słuchał to by Tesli nie miał :D)
żeby trochę ochłodzić entuzjazm warto wspomnieć, że:

- chińskie marki nie odniosą żadnego sukcesu w USA, bo tam ludzie kupują i będą kupować głównie amerykańskie marki (i do tego trochę europejskich i trochę japońskich i koreańskich). poza teslą, wszystkie wielkie koncerny też prędzej czy później będą miał swoje elektryki + jest cała masa start-upów, które też chcą się włączyć do gry.

- w europie udział w rynku też będzie ograniczony raczej do
@mcsQ Ogólnie taki schemat działa w dłuższej perspektywie czasowej i powinieneś wyjść na plus. Powodzenia

Jedno mnie tylko zastanawia. Nie lepiej kupować większą ilość za jednym razem by nie płacić prowizji? Czy też Twój broker jej nie ma albo ma małą?
@mcsQ: Prowizje cię zjedzą przy takich małych transakcjach. Nie wiem jak niskie masz prowizje, ale u większości brokerów żeby przebić minimalną trzeba kupić za $1000. Też inwestuje w elektryczne pojazdy ale przez ETF. Dokupuje co miesiąc za 1000 Euro, żeby obniżyć koszty transakcyjne. IMO jak nie masz takich kwot to lepiej sobie rozłożyć na kwartalne zakupy. Przy tak taniej akcji koszty transakcyjne mogą zjeść zysk.