Wpis z mikrobloga

Zainspirowany sukcesem @anonimowy_programista dotyczącym zakupu akcji Tesli,
przeprowadzę podobny eksperyment na akcjach NIO (https://nio.com - samochody elektryczne), z tym, że będę kupować częściej a mniej.

Zasady:
- przez cały rok 2021 w każdy wtorek, środę i czwartek będę kupować po 1 akcji NIO (czyli 3 akcje tygodniowo, niezależnie od ceny akcji). Wybrałem środek tygodnia aby uniknąć efektów weekendowych i mocno uśrednić kurs zakupu.
- na koniec każdego tygodnia podsumowanie

Cel:
- przekonanie samego siebie, że warto inwestować w spółki związane z samochodami elektrycznymi, które z czasem wyprą z rynku samochody tradycyjne
- udowodnienie, że w spółki takie jak NIO warto wchodzić nawet podczas ich ATH, a w obecnym kryzysie i tak się na nich zarobi (obecny kurs to ~ATH)

Cena startowa akcji na dzień 9.01.2020:
$58,92

Z czym zaczynam:
13 akcji wartych $ 765,96 kupionych w piątek 8.01.2020

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #nionio

#nionio #nio #tesla #gielda #januszeinwestowania #inwestowanie #inwestycje
mcsQ - Zainspirowany sukcesem @anonimowy_programista dotyczącym zakupu akcji Tesli,
...

źródło: comment_1610229698bKEu1ONqz86Iuv6amg211b.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@mcsQ: gdzie pracujesz że możesz miesięcznie pozwolić sobie stracić ponad 2k złotych (przy aktualnym kursie) :P

Chyba że nie w polsce mieszkasz, to nie było pytania.
  • Odpowiedz
@mcsQ: czyli mityczny programista 15k czy więcej? Mnie nawet przy 15k bolałaby strata 2k, co ja powiem, nawet przy 20k to dalej 10%.
  • Odpowiedz
@mcsQ: to nie będzie to samo co tesla, choć patrząć na chińskie samochodziki to są daleko nie doinwestowane. Oczywiście będą się piąć w górę ale nie aż tak jak tesla. Tak czy siak życzę powodzenia bo w sumie lubię jak na tym tagu ludzie zarabiają!
  • Odpowiedz