Wpis z mikrobloga

Jak slysze o stawianiu Igi Swiątek w top3 to mi sie noz w kieszeni otwiera. Na litosc boska, wiem, ze osiagniecie Igi jest niesamowite i naprawde duze jak na polski tenis, ale to glownie wynika z tego, ze jestesm w tenisa dosc slaba nacja. Nie chce umniejszac jej wygranej ale to jest tylko jeden, pojedynczy turniej. Osiagniecia Lewandowskiego, Zmarzlika czy Blachowicza sa duzo wieksze. Oni wygrali cos na co sie pracuje przez caly dlugi sezon, a nie pojedynczy turdniej czy zawody... To tak jakby przyznawac Lewemu ta nagrode bo strzelil gola w polfinale LM, albo Zmarzlik wyral pojedyncze GP. A oni wygrali cale turnieje, rangi mistrzowskiej.

#sportowiecroku #galamistrzowsportu #pilkanozna #tenis #zuzel #skokinarciarskie
  • 15
człowieku, tenis to w zasadzie sport nr 2 na świecie, światowe gwiazdy jak siostry Williams, Roger, Rafa, Agassi itd. Cały świat ich zna, a o szczycie (wygraniu wielkiego szlema) marzy mnóstwo dzieci i ich rodziców. Sprawdź jakie nagrody pieniężne są.


@Remifer: raczej 4 lub 5. Piłka nozna jest kilka razy bardziej popularna, konkurencja jest nieporównywalnie większa. I teraz ciekawe jakby ludzie patrzyli na Lewandowskiego gdyby finał LM odbywał się 4 razy
@wiktorek_pl: dzizus, widziales na koncu emotikone?

Okej masz:

Europa: Anglia, Irlandia
Oceania: Australia, Nowa Zelandia,
Azja: Indie, Pakistan, Sri Lanka, Bangladesz, Afganistan
Afryka: Zimbabwe, RPA,
Indie Zachodnie (ang. West Indies): wspólna reprezentacja Karaibów (Jamajka, Trynidad i Tobago, Barbados, Gujana, Antigua, Saint Kitts, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Dominika, Grenada).

Kraje należace do topu. Same światowe potęgi.
@gokish: Stad tak napisałem, ale kolega sie przyczepił to sprostowałem ;)
@69guziec: A co tenis nie jest jednym z najpopularniejszych? To, że zyjesz w swojej bańce w której nie ma tenisa nie znaczy że na świecie nie jest popularny, ale spoko to popularny błąd poznawczy.
@Burkhard: Jak dla mnie na korzyść Świątek przemawia fakt, że jest pierwszą Polką, która zdobyła szlema (coś co nie udało się nikomu z naszego kraju łącznie z Radwańską pomimo wielu lat świetnej kariery i bycia na topie). Nie umniejszając Lewandowskiemu to faktem jest, że nie był pierwszym Polakiem, który wygrał LM to po pierwsze. Poza tym piłka to sport drużynowy i trudno tutaj jednoznacznie mowić, że on sam wygrał LM bo