Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,
Wie ktoś jak to jest z prawem zwrotu #iphone niestety 12 mini jest dla mnie za mały. Chciałem go oddać w media expert ale nie przyjeli ze względu na to że jest aktywowany. Bardzo niemiły pan twierdził że mają taki zapis w regulaminie ale nic takiego nie znalazłem, co z prawem 14 dni na zwrot jeśli telefon nie ma śladów użytkowania ale został uruchomiony w celu przetestowania?

#prawo
  • 50
@wyciu91: Koniecznie ;)
Spotkałem się w sklepach z iphonami działającym i takimi nie. Jednocześnie, jeżeli konsument ma mieć możliwość przetestować pełną funkcjonalność (zgodnie z wykładnią), to status prezentowania w sklepie nie powinien mieć na to wpływu, jak i ew. aktywacje wprowadzone przez producenta.
Jeżeli napiszę w gwarancji, że włączenie jest równoznaczne z aktywacją to w ogóle nie sprawdzę? Absurd.
@wyciu91: Super dla ciebie, firma weźmie koszty na siebie ale i tak w efekcie zapłacą pozostali klienci. Na przyszłość, lepiej przetestować na egzemplarzu demonstracyjnym w sklepie i nie martwić się czy obciążą ;-)
@darek-jg czasem to nie takie proste, w moim przypadku w żadnym sklepie w pobliżu nie było ani jednego nowego iPhona na wystawie, wszystko sprzedane. Poza tym wybacz ale taka argumentacja w stylu nie możesz korzystać ze swoich praw bo inni mogą mieć gorzej jest bez sensu. Jeśli sklep tak dużo na tym tracii kasy a potem oszukuje klientów to najlepiej jak zbankrutuje. Na jego miejscu może pojawi się ktoś uczciwszy. Ale tak