Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,
Wie ktoś jak to jest z prawem zwrotu #iphone niestety 12 mini jest dla mnie za mały. Chciałem go oddać w media expert ale nie przyjeli ze względu na to że jest aktywowany. Bardzo niemiły pan twierdził że mają taki zapis w regulaminie ale nic takiego nie znalazłem, co z prawem 14 dni na zwrot jeśli telefon nie ma śladów użytkowania ale został uruchomiony w celu przetestowania?

#prawo
  • 50
@chemik_kieszyk: ok skorzystam z formularza na ich stronie. Jednak zdziwiłem się zachowaniem sprzedawcy, rozumiem że pewnie mają przykaz z góry żeby nie odbierać ale jednak jest to chyba łamanie prawa.
@wyciu91: https://www.mediaexpert.pl/s,jak-wykonac-zwrot-sklep

Sprzedawca uprawniony jest do obciążenia Kupującego z tytułu zmniejszenia wartości towaru będącego wynikiem korzystania z towaru w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

Innymi słowy w celu stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru Kupujący powinien obchodzić się z towarem i sprawdzać go tylko w taki sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym


czyli mogą potrącić za obniżenie wartości sprzętu bo teraz będą
@darek-jg Ej właśnie a tak z ciekawości (bo nie wiem) potem taka rozpakowana, aktywowana i użytkowana siłą rzeczy elektronika trafia ponownie do puli nowych produktów czy taki produkt musi być uznany właśnie za używany?
@darek-jg: Dlatego uczciwie powinno iść do outletu. Rzadko kiedy coś mi na tyle nie pasuje żebym zwracał, i podejrzewam że na rynku też za dużo zwrotów nie ma, jak już to np jeśli coś w telefonie nie działa to zamiast czekać tygodniami na naprawę można skorzystać ze zwrotu i tego samego dnia kupić telefon ponownie.
Poza tym jeśli kupisz taki telefon i rzeczywiście masz w nim info że został aktywowany to
Poza tym jeśli kupisz taki telefon i rzeczywiście masz w nim info że został aktywowany to dalej masz te 14 dni na zwrot


@wyciu91: a tu bym reklamował z tytułu rękojmi że telefon był używany a zapłaciłem za nowy
@darek-jg: jeśli odpowiednio to uzasadnią tym że nawet apple nie jest w stanie tego zresetować i nie wycenią spadku wartości o 1000zł tylko o rzeczywisty spadek to ok moja strata. W każdym razie dam znać jak się potoczy. A póki co chyba muszę czekać na nowe samsungi