Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,
Wie ktoś jak to jest z prawem zwrotu #iphone niestety 12 mini jest dla mnie za mały. Chciałem go oddać w media expert ale nie przyjeli ze względu na to że jest aktywowany. Bardzo niemiły pan twierdził że mają taki zapis w regulaminie ale nic takiego nie znalazłem, co z prawem 14 dni na zwrot jeśli telefon nie ma śladów użytkowania ale został uruchomiony w celu przetestowania?

#prawo
  • 50
@darek-jg: A w jaki sposób obniżył wartość? Pieprzysz głupoty. Nie da się sprawdzić, czy mu iPhone pasuje nie odpalając go, tak więc:
- było to niezbędne;
- nie obniża to wartości.
@novyr9: ruszyła gwarancja i następny nabywca będzie miał ją krótszą nawet o kilka miesięcy, chciałbyś kupić takiego z krótszą gwarancją za pełną cenę? bo większość klientów by się oburzyła
@darek-jg: Ale to nie jego wina, że Apple de facto uniemożliwia w ten sposób przetestowanie sprzętu. Sprzęt powinien wrócić do producenta czy serwisu, do resetu.
Jak kupujesz przez internet sprzęt bez oprogramowania, które się aktywuje, to występuje ten problem? Nie.
Ergo. Wina Apple, nie jego.
Choć osobiście wspieram coś takiego, gdyż jest to pro-konsument, gwarancja powinna biec od użycia nie zakupu, ale dalej - prawo do zwrotu musi być.
@darek-jg: oczywiście tutaj odpowiedzialność za to co jest sprzedawane bierze sklep i nie ma to nic wspólnego z prawem klienta do zwrotu towaru. Ale wracając do tematu w jaki sposób mogę sprawdzić działanie aparatu czy głośników bez aktywacji telefonu, no nie da się. I tak jak pisali przedmówcy jeśli sprzęt wraca do apple i inne sklepy nie robią problemów a robi je media expert to coś tu jest nie tak.
@kaaban: potrzebowałem sprawdzić jak radzi sobie z zasięgiem w miejscach gdzie jest bardzo słaby - niestety przez pewne zawirowania nie byłem w stanie sprawdzić tego w 2 tygodnie i potrzebowałem jakiś czas później zamówić go ponownie by dokończyć testy.
@Cwelohik właśnie dlatego kupiłem w media expert a nie z jakiegoś allegro bo wydawało mi się że tak duży sklep zapewnia jakiś poziom obsługi plus są blisko mnie. Człowiek uczy się całe życie.