Wpis z mikrobloga

#prawo #blog #wordpress
Od dawna marzy mi się stworzenie bloga o tematyce prawniczej. Chciałbym połączyć pasję z możliwością tłumaczenia ludziom niezaznajomionym z prawem różnych niuansów w zrozumiały i kompleksowy sposób. Dodatkowo byłaby to dla mnie powtórka niektórych tematów i motywacja do poznawania nowych co może przynieść mi korzyści również i na studiach. Ponad to uważam, że mogłoby mi to pomóc w aplikowaniu w przyszłości do magazynu prawniczego z krwi i kości. I tutaj pojawia się prośba do Was. Czego z dziedziny prawa nie rozumiecie? Czego chcielibyście się dowiedzieć? Każdy pomysł jest dla mnie na wagę złota, także z góry bardzo dziękuję :)
  • 20
@Bobikkv7: wszystko związane z reklamacjami/gwarancja/rękojmia. Może coś na co zwracać uwagę przy zakupie nieruchomości, plus coś z prawa budowlanego, co zgłasza co na pozwolenie. Dużo ludzi pyta o prawo pracy. Prawo spadkowe. Ogólnie takie rzeczy co też w życiu człowiek się z tym spotykam, ale raczej każdy i ludzie nie wiedzą co i jak, a urzędy wprowadzają w błąd. Możesz na grupkach na FB popatrzeć z czym ludzie mają największy problem
@dziecielinapala: Wielkie dzięki za inspiracje :D. Moim problem jest to, że często nie zdaje sobie sprawy, że ludzie po prostu nie mają wiedzy na dany temat i nie biorę pod uwagę, że ktoś nadzwyczajnie w świecie może nie wiedzieć, że ma możliwość, np dziedziczyć ustawowo, bądź też w drodze testamentu :p
@Bobikkv7: Tak ogólnie jakieś „życiowe” tematy, więc pewnie jakieś reklamacje, dziedziczenia, umowy, z takich bardziej zawodowych i biznesowych, pewnie jakieś przejęcia tp, bo ponoć od strony prawnej też można się czegoś dowiedzieć w tym temacie
@stefan_pmp: Z tego nie ma co robić wywodów na blogu. Opcje są dwie, to tumany, które za nic mają prawo, albo to osoby świadomie działające na niekorzyść Polski.
@Artimeges: Mam dużo samodyscypliny ( ͡ ͜ʖ ͡)
@sked: Wpisuje na moją listę tematów do poruszenia :)
@Datagirl: Prawa autorskie to dosyć ważna sfera prawa, a przez wielu niedoceniana, o tym też coś będzie :D
@Bobikkv7: Takie 2 uwagi/prośby:
- jakbyś mogła pochwalić się linkiem,
- pamiętaj proszę, że coś co dla prawnika lub studenta jest logiczne nie znaczy, że dla zwykłego człowieka też, więc może jakiś słowniczek objaśniający lub pisanie „łopatologicznie” byłoby lepszym wyjściem niż typowy prawniczy język
@sked: Dobrze, zawołam Cię jak już strona powstanie. Jeżeli chodzi o język to będę się musiał pilnować, bo na codzień posługuje się językiem specjalistycznym, ale z racji tego, że chcę, żeby treści były możliwe jak najbardziej zrozumiałe dla „zwykłego człowieka” to zrobię co w mojej mocy, żeby wszystko było jasne. I pamiętaj, że jestem #niebieskipasek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bobikkv7: Jak chcesz coś takiego pisać i ma to służyć Tobie, żeby ugruntować wiedzę na studiach oraz jako portfolio autorskie, to ok. Przestrzegam tylko przed udzielaniem porad, jeśli nie posiada się doświadczenia zawodowego. Ktoś wyżej wspomniał o upadłości i zwyczajnie sobie nie wyobrażam, żeby student miał temat tego typu rzetelnie ugryźć bez lat praktyki. Widziałem tu takiego wykopowego blogera, co chciał zaistnieć jako ekspert od IT, chociaż ledwo studia skończył i