Wpis z mikrobloga

Nawet jestem dumny z przebłysku polskiej kinematografii. Bardzo miłe zaskoczenie, miało swoje momenty.
Takie uczciwe 6,5/10 od miłośnika absurdalnych, osobliwych i wulgarnych komedii.
Jestem też dumny z ogólnego bólu dupy, czyt.
1. Niezrozumienia konwencji. Horror miał być #!$%@? ten.
2. Wybudzenie ze snu krytyków, koneserów komedii, których nie bawią komedie o ruchaniu, sraniu, piciu i rzyganiu. No chyba, że zza wielkiej wody, no wtedy to wiadomo.
3. Znawców gatunku, speców od czarnych komedii, którzy jak mantra powtarzają, zasłyszane gdzieś na kwejku nazwisko Tarantino.
No i dumny z całej reszty ludzi, którym film się po prostu nie podobał, ale to nie Oni dzwonią, a nawet jeżeli dzwonią, to przynajmniej z sensem przekazują własne opinie.
#netflix #film #wszyscymoiprzyjacieleniezyja
Pobierz RatedR - Nawet jestem dumny z przebłysku polskiej kinematografii. Bardzo miłe zaskocz...
źródło: comment_1610132702rRBOmdcr3STaXa78eYiNAW.jpg
  • 49
@Rocky_Zuma_Skye bo to "niezłe" filmy to mają po 10 widzów i to nie dlatego że nikt o nich nie słyszał. Nie wiem po co wylewać gówno na film który powstał z myślą o platformie VOD. Jest przyjemnym sredniaczkiem którego się dobrze ogląda jak się chce zrelaksować. Vega już to odkrył dawno temu że takie filmy właśnie mają ssanie na rynku. Widocznie są lepsze od innych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RatedR: mnie się podobało, sama rola Wieniawy absurdalna, ale to przecież czarna komedia. Ogólnie Wieniawa straszne drewno, ale sam film całkiem ciekawy, szczególnie końcówka z rażeniem prądem
@RatedR: 6.5/10 w przypadku polskiej kinematografii, gdy mamy #!$%@? Zanussiego i Kieślowskiego dx. Przecież ten film to jest jedno wielkie zestawienie jakichś młodych znanych w internecie osób i najbardziej typowych klisz. No, ale byk chciał dać szóstkę na przekór tym skostniałym krytykom dx.
@kwmaster Jest lepiej ale nadal daleko do zachodu. Musiałem ustawić dźwięk abstrakcyjnie głośno żeby ich jakoś słyszeć, a wtedy sąsiedzi słuchali fragmentów gdzie dawali muzykę
6.5/10 w przypadku polskiej kinematografii, gdy mamy #!$%@? Zanussiego i Kieślowskiego dx.


@NonOmnisMoriar: To jest horror/slasher na modę amerykańską, przeciętny, ale nie najgorszy film. Porównywanie tego do Kieślowskiego to jakiś ciężki absurd.

No ale porównajmy: kiedy ostatnio któryś z nich zrobił dobry film? Przypominam znawcom i krytykom, że Zanussi ostatni naprawdę dobry film zrobił ponad 15 lat temu, a Kieślowski nie żyje od prawie 25 lat. Mamy wlepiać przeciętnym produkcjom 3/10,
Horror, w którym przez cały czas w tle leci klubowa muzyka. Całkiem śmiesznie.


@NonOmnisMoriar: No, przynajmniej jakiś argument oprócz rzucania nazwisk znanych reżyserów aby mądrzej zabrzmiało ( ͡° ͜ʖ ͡°) (to już Smarzowski i Pawlikowski byliby trafniejszymi argumentami)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RatedR: film nie jest zły, solidny przeciętniak i wyjątek, bo to chyba pierwszy film w takim stylu w Polsce.

Natomiast najbardziej mnie zaskoczyła różnica między tytułem a fabułą. Spodziewałem się filmu mocno wykorzystującego motyw ucieczki i walki o przetrwanie w środku nocy, a tak naprawdę po zmroku toczyła się jedna scena seksu. Nie wiem czy to kwestia kosztów czy zmiany założenia, ale jest to dziwne. Odniosłem wrażenie, że mocno pocięto scenariusz