Wpis z mikrobloga

Teraz, gdy Demokraci mają w #usa niemal pełnię władzy, mogą:
- zmienić Portoryko i DC w stany
- usunąć system elektorski
- wzmocnić współpracę z mediami społecznościowymi, prowadząc do uciszania wszystkich "myślących inaczej".

Po tych zmianach Republikanie już nie będą mieli żadnych szans na odzyskają władzy. Niby mają Sąd Najwyższy, ale już udowodnił że pozwoli lewicy robić z USA co chce. Adios, America
#konfederacja #polityka
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@NijuGMD: wszystkie te rzeczy można dokonać zakładając, że każdy członek DNC z senatu będzie popierał te zmiany. Nie możesz zakładać, że senatorowie będą zawsze głosować zgodnie z linią partii tak jak to jest przyjęte na polskim podwórku.

Za czasów Obamy, gdy DNC miało przewagę 59-41 w senacie ObamaCare przeszła minimalną ilością głosów za.

W tym momencie, gdy mamy 50-50 i decydujący głos VP nie wydaje mi się żeby wszystkie też "straszne"
zmienić Portoryko i DC w stany


@NijuGMD: Sprawa trudniejsza jest jeśli chodzi o Portoryko, ale tamtejsze społeczeństwo chciałoby zostać pełnoprawnym stanem.

Jeśli chodzi o DC to akurat tutaj jest to całkiem naturalne. Pamiętaj, że DC to nie tylko urzędnicy pracujący we władzach federalnych, ale całkiem spora liczba mieszkańców, którzy z racji tego, iż mieszkają w stolicy pozbawieni są możliwości wyboru swoich przedstawicieli.

- usunąć system elektorski


@NijuGMD: Ostatnio oglądałem materiał
- wzmocnić współpracę z mediami społecznościowymi, prowadząc do uciszania wszystkich "myślących inaczej".

@NijuGMD: Trochę takie pitolenie, żeby pitolić. Zawsze będą grupy wierzące w jakieś inne rzeczy. Ci tzw" myślący inaczej" dalej jak sobie będą radzić tak będą radzić.


@Micho_master: Z tą współpraca może być tak, że FB zrobi wszystko co chcą Dems, bo w partii jest wiele osób chcących mocno walczyć z dużymi firmami z IT, a tu FB jest
niby jakie radykalne zmiany wniósł Trump?


@NijuGMD: Wprowadził chaos w politykę tego w sumie największego mocarstwa. Doprowadził do tego, że w zależności od humoru prezydenta wiele zależało.

A i jego zachowanie po przegranych wyborach pokazało jeszcze dobitniej, że nie nadaje się na polityka ponadczasowego.

Z innej strony, co takiego dobrego zrobił Trump? Czy jest cokolwiek co można powiedzieć, że mu się udało przez swoją prezydenturę?
@NijuGMD: Nie napisałem, że wprowadził skrajne zmiany a jedynie, że jest radykalistą.

Napisałem, że wiele zależy od jego humoru - o tym wspominano w książkach jego byłych współpracowników (np. John Bolton - "Trump w Białym Domu. Tajemnice Gabinetu Owalnego").
To widać na przykładach decyzji - raz mówi, że jest gotowy zaakceptować aneksje Krymu przez Rosję a potem, że jednak nie. Raz mówi, że Turcja i jej prezydent to wspaniały kraj a