Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mirki i mirabelki, postaram się krótko i konkretnie

Aktualnie jestem bez pracy, ale mam na boku dochód w wysokości pi razy drzwi 800zł miesięcznie. Staram się o pracę w gamedev na pozycji juniora, aczkolwiek wszędzie teraz chcą pracę zdalną, a mój starusieński laptop ledwo zipie... Dlatego też chciałem kupić komputer i powoli składałem i odkładałem przez ostatnie miesiące, zakupiłem obudowę, zasilacz i kartę grafiki, została reszta, mobo, procesor, no i ram, jako że mam monitor oraz dysk ssd. Czyli jakieś 1200pln

I tu pojawił się problem, ostatnio wszystko co zarobię wkładam w auto. Najpierw zapiekły się tłoczki hamulcowe, ostatnio zaczęła cięknąć przekładnia kierownicza. Dodatkowo święta i prezenty i mój budżet na styczeń jest po prostu kiepski.

Chciałbym pójść do pracy, pracowałem już w tym "słynnym" Amazonie, więc nie boję się fizycznej pracy, ale mój kręgosłup odmówił posłuszeństwa. Mam skoliozę na odcinku L4/L5 która powoduje często rwę kulszową, czasem wystarczy pochodzić z siatkami z zakupami by to odczuć, nasiliło się to 9 miesięcy temu, przez co musiałem zrezygnować z ówczesnej pracy. Dodatkowo w okolicy jedyne oferty to właśnie pracy fizycznej i boję się, że popsuje kręgosłup do stanu w którym nie będzie odwrotu. Mieszkam z rodzicami, pomagam matce, która jest po operacji artroskopii i nie może poruszać się sama na odległości dalsze niż do kuchni czy toalety.

I tu pytanie do was. Poprosiłem moją dziewczynę, z którą jestem półtora roku, by albo pożyczyła mi kwotę na komputer, którą oddam jej jak najszybciej, albo by wzięła go dla mnie na raty, które ja będę spłacał co miesiąc. W obu przypadkach odmówiła i wywiązała się kłótnia. Kto tu ma rację? Mam prawo oczekiwać, że dziewczyna mi pomoże w gorszym momencie? Jestem w stanie spłacać raty, ale nikt mi ich nie da. Czy po prostu ja oczekuje za dużo. Jeśli chodzi o teksty w stylu "weźmie na ciebie komputer i będzie spłacać" - jestem gotów podpisać się pod jakąkolwiek umową pożyczki prywatnej.

Chciałbym was prosić o jakikolwiek inny niż mój pogląd na sprawę, bo powoli wariuje...

#zwiazki #finanse #pomoc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff76c408e1c8b000b7efe79
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: dużo zależy od sytuacji finansowej samej dziewczyny, bo jeśli ta kwota to dla niej dużo kasy to nie dziwię się, że nie chce o tym słyszeć. Dodatkowo jeśli to krótki związek, to tym bardziej.

A poza tym, tak jak wyżej napisali, normalna firma zapewnia sprzęt do pracy ;).