Wpis z mikrobloga

Inventor 2021, zacinanie się programu przy edycji dłuższych treści

Witam. Tym razem ja mam takie pytanie w kontekście Inventora. Czy w trakcie edycji tekstu, np. uwagi do rysunku konstrukcyjnego, czy ktoś spotkał zawieszenie się programu, lag, długi czas oczekiwania zanim znów nastąpiła możliwość edycji treści?
Wyłączenie funkcji Opcje -> Ogólne -> Sprawdzenie pisowni, nie pomaga.
Czy ktoś może zna jakieś rozwiązanie problemu?

#inzynierprogramista #inventor #kiciochpyta #cad #pracbaza #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@InzynierProgramista: Niestety jest to dość powszechny problem (przynajmniej od wersji 2018) ale nie mam pojęcia z czego on wynika. Wyłączenie sprawdzania pisowni nie pomaga, bo jest dość nowa funkcja a błąd był już wcześniej. Spróbuj uruchomić rysunek w trybie rastrowym i wtedy wprowadzać tekst. Może gdy nie będzie to wymuszona grafika wektorowa będzie to płynniej śmigało. Osobiście nie sprawdzałem tej możliwości.
  • Odpowiedz
@dalnzkosmosu: Dotychczas problem nie występował. Przy Inventorze 2021 chyba u każdego z kim pracuję.
Tylko kurcze, ciężko przy tym pracować trochę. Gdy powiedzmy, występuje jedno, góra dwa zdania uwagi, to wszystko jest dobrze, ale czasami jest potrzeba bardzo precyzyjnego opisania rysunku i jest dramat ¯\_(ツ)_/¯
Występują jeszcze jakieś inne ciekawe trudności z tą wersją Inventora?
  • Odpowiedz
@InzynierProgramista: Do tej pory nie przesiadłem się na 2021 tylko dalej młócę 2020 i na razie oprócz tych uwag to też nie zauważyłem niczego w podobnej skali irytacji. Ale w na początku sierpnia mam plan wprowadzić pracownikom w firmie 2022 (po pierwszym SP) i zobaczymy co tam się będzie działo. U mnie w firmie do tej pory szablon rysunku miał już zapisaną wstępną listę uwag (ok. 60 :D) i żeby
  • Odpowiedz