Wpis z mikrobloga

furminator u długowłosego owczarka to zło, łamie sierść, jest zdecydowanie za długa dla furminatora. Długowłose onki (dorosłe ofc) czeszemy zgrzebłem (polecam dwurzędowe obrotowe z zooluxa) i pudlówką


@r__k: ja mam taki do długiej sierści i się sprawdza. Owczarki długowłose nie maja aż takiej długiej sierści, żeby się rwała (przynajmniej mój i te co spotykamy na spacerach)
@hubi900: bo wszysczy kochają małe pieski, zwłaszcza owczarki () kolczatki, bo ostatnio coś na forach owczarkowych wszyscy polecają kolczatki dla szczeniaków, jak ciągną na smyczy i już mi się ulewa


Jak @r__k napisała. Żadnych kolczatek. Jak będzie trzeba, to szelki mu kup ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@r__k: dziś kupiłem taką zabawkę do gryzienia i ciągnięcia, plus sprasowaną kostkę, czy jak to tam się nazywa. Mały wybór był w tym sklepie więc pojadę do większego i poszukam tego o czym mówisz ʕʔ
@hubi900: prasowane kostki to syf, wywal to. Sama chemia, może się przykleić do ściany żołądka i będziesz na operację leciał. szarpak możesz sobie upleść sam z polaru, kilka złotych cię to wyniesie. Z gryzaków spoko jest drzewo kawowe, nie kupuj roga (torgas), bo za twardy dla szczeniaka
@E_li_mi_nator: @r__k: ogólnie kupiłem klatkę, oczywiście, nie aby trzymać tam ją cały czas, a po prostu gdy nas nie ma, aby miała tam wodę i jedzenie i aby ograniczyć trochę rozwalanie mebli, da radę, czy będzie to zbyt duży stres etc.?

Koszulkę już od jutra chce jej zostawić, klatkę wyłożyć kocykiem, i w jednej części dam koszulkę moja
@hubi900: pies najbezpieczniej czuje się śpiąc z właścicielem, klatka dla takiego malucha na noc, to trochę słabo. Poczytaj o tym, jak wprowadzać klatkę, to może trochę potrwać. Jak chcesz ograniczyć straty podczas waszej nieobecności, to lepiej coś w stylu kojca dla dziecka, taki ośmiokątny
@hubi900: jak jej zostawisz wode i jedzenie i ją tam zamkniesz, to Ci zrobi rozpierdowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Daj jej tam kocyk, poduchę, zarzuć ręcznik na gore (żeby zrobić coś w stylu bezpiecznej nory i zachęcaj ją, żeby tam sobie spala jak jesteście w domu (nie zamykaj drzwi). Niech to będzie jej oswojone miejsce, wtedy łatwiej będzie znosić zamknięcie jak ją zostawisz samą w domu. Na
@E_li_mi_nator: na szczęście mam wolne przez ferie i klasę maturalna, więc będę miał jak ja uczyć tego i równoważyć to z własną nauka XD
Właśnie myje miski, odłożyłem prasowana kość, aby wytłumaczyć ojcu ze musi się odkochać od pani z zoologicznego i szukam dość dużego koca aby go nałożyć na klatkę XD
@hubi900: a tak podsumowując, bo pewnie będzie Ci trudno zastosować wszystkie „dobre rady” i już Cię głowa od nich boli, to najważniejsze:
-stały dostep do wody (zwłaszcza jeśli karmisz suchym)
-żadnej przemocy (!)
- poświęcać jej czas (trzymać blisko człowieka, a nie w ogrodzie, bo ONki cierpią jak nie maja kontaktu z człowiekiem)
@E_li_mi_nator: za każdym razem jak będę szedł sobie po picie, będę patrzył czy jej nie brakuje też

Nr 2 nie wybaczyłbym sobie ani nikomu w moim domu

Nr 3 dlatego przegadałem ojca aby nie robić kojca na dworze, a klatkę w domu i aby była cały czas blisko nas, ta klatka ma być właśnie jako bardziej legowisko i miejsce na czekanie na nas gdy nas nie ma, lub aby uczyć właśnie
dlatego przegadałem ojca aby nie robić kojca na dworze


@hubi900: uzbrój się w sile i cierpliwość, bo będziesz musiał stawać w jej obronie na początku jak Ci będzie robić rozpierdowke na chacie (jak każdy szczeniak) i siusiac wszędzie (jak ją dobrze przyobserwujesz, to szybko wyczujesz kiedy ją trzeba wynieść na dwór, bo się jej zbiera na siku- nagrodzić jak zrobi co jej, wytrzeć łapki i spowrotem do domu).