Wpis z mikrobloga

Ale mnie właśnie mBank zirytował. Od tego roku osoby prowadzące JDG mają znacznie większy limit wpłat na #ikze. Napisałem do nich prośbę by mi aktywowali większy limit i dostałem informacje zwrotną że nie prowadzą oni kont IKZE dla firm. Czyli teraz co? Przenosić wszystkie środki na inne konto? Dupa i bieda straszna ( ͡° ʖ̯ ͡°)
FIY: @mBank @ZespolmBanku

#ikze #ike #inwestowanie #inwestycje #emerytura #gielda #firma
  • 36
@Kruqu: w ogóle jak działa ikze? Wczoraj pobieżnie czytałem i wynika z tego, że wypłat można dokonywać dopiero po ukończeniu 65. roku życia, czy tak?
@Kruqu: Mam to samo, ale jestem przekonany, że to kwestia kilku dni i poprawią/rozszerzą apkę eMaklera o tę funkcjonalność. Za dużo osób ma ten problem.
@saoae: @Kruqu: jestem w podobnej sytuacji - tj. nie zgłaszałem się do nich jeszcze, zaraz to zrobię żeby zwiększyć presję - szczególnie, że założyłem IKZE dopiero pod koniec 2020 więc za przenosiny musiałbym prawdopodobnie dodatkowo zapłacić jakąś opłatę
@Kruqu: BOSSA i AXA już ogarnęły - w AXA przy logowaniu dostałem, w BOSSA - po zalogowani na bossa.pl, w kontekście rachunku IKZE, zakładka [Dyspozycje] -> [Inne] -> [Ankiety] -> [ Oświadczenie IKZE działalność pozarolnicza]. (jakby ktoś szukał a znalazł ten wątek)
@Majku_: Po 65 roku nie płacisz podatku, wcześniej możesz wypłacić ale zapłacisz spory podatek ;)


@buntuubuntu: tak dokładniej to po 65 roku życia płacisz 10% zryczałtowanego podatku od całości. Ale wpłacasz pieniądze nieopodatkowane, bo odliczasz je wcześniej od PIT.
Obecnie nie oferujemy IKZE eMakler dla przedsiębiorców. W związku z tym, że nie ma możliwości zrobienia większej wpłaty na IKZE niż to jest dla osób fizycznych, czyli w 2021 roku – 6310,80 zł. Nadwyżka ponad tę kwotę będzie zwracana.

...
@Majku_: Poczytaj o IKE funduszowym lub też za rachunkiem maklerskim. IKZE ma ogromny plus, jakim są zwroty z podatku. Ale IKE pozwala odrobine wcześniej wypłacić pieniądze bez podatku. A nawet jak zlecisz wypłate przed 60 rokiem życia, to zapłaci tylko belke. Ale to i tak musiałbyś zapłacic przy innych formach oszczędzania.
@Kruqu: Wiesz coś więcej? Jeżeli potwierdzi się, że nie ma 9466,20 PLN u nich w IKZE to chyba do BOŚ będę uciekał. IKE też chcę o tworzyć ale nie wiem gdzie żeby w przyszłości się tak nie sparzyć.