Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@daeun: Niech się rodzice wezmą do roboty i uczą dzieci o szkodliwości pewnych substancji. A jak się jednemu i drugiemu nie chce bo m jak miłość w TV i trzeba harnasia wypić to masz to co jest. Edukacja a nie zakazy, nakazy i podatki. Ale w tym kraju to wszystko przejdzie. Niedługo będzie podatek od zawartości CO2 w wodzie gazowanej.
@daeun: Ja się boję, ze wpłynie tak samo jak wyższa akcyza na fajki i alko na liczbę ich konsumentów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czyli wcale lub niezauważalnie.
@Grzybomir: najbardziej przebadany jest aspartam, żeby go przedawkować musiał byś pić/jeść naprawde ogromne ilości (nie pamiętam dokładnie ile), a skutki uboczne i tak nie są wtedy jakoś niesamowicie wielkie. (typu sraka, zaczerwienienie jakby alergiczne czy ból brzucha)
Niektóre przy dużych ilościach mogą też np sprawić że będziesz miał spore gazy i przy tym troche #!$%@? mikrobiom w jelitach
Ale wszystko zależy od dawki jak zwykle.
@daeun a wiesz, że ta "chemia" i ten cukier jest lepszy od picia czystego soku z owoców? Owoce to #!$%@? od których się tyje, ale ty masz to w dupie, bo chemia zua dzieci jedzcie owoce i ważywa bo myślę że to zdrofszem jemst od tej chemii.

Dzieci się wychowuje, a nie nakłada podatki dla dorosłych ludzi

Trzeba się myć, a nie wietrzyć
@daeun syn mojej zasiadki ma takie zęby xD

Jak pytałem czy nie może zwyczajnie myć zębów to stwierdziła, że nie lubi a ona "nie ma siły" żeby go zmuszać i pilnować

¯_(ツ)_/¯

Słodkie napoje to tylko element całości przyczyn
@Luffik: najwiecej sensu mialoby tu (poza edukacja) wprowadzenie najwyzej zakazu dosładzania produktow kreowanych na takie dla dzieci + brak reklam takich rzeczy w tv bo jednak dzieci sa bardzo podatne na reklamy i jak zobacza reklame nimm2 czy zelkow to beda potem o fo truc ¯\_(ツ)_/¯ Jedzenie skierowane do dzieci to w ogole patologia, wiekszosc zasypana cukrem pod korek ale dodana odrobina witamin czy wapnia wiec juz super zdrowe, dobre dla
@daeun powiem szczerze, że przeraża mnie fakt ile rodzice tych dzieci muszą im dawać tego do picia, ze ich zeby wyglądają tak, mam dwóch synów każdy ma piękne ząbki bez ani grama próchnicy a i tak zdarza się że piją np Kubuś water lub soki te typowo dla dzieci, a tak #!$%@?ąc nadal nie mogę pojąć fenomenu zębów- niby takie mocne a psuje je cukier xD
@Luffik: Swoją drogą to przypomnij sobie czy wygoogluj bardziej, co się działo w latach 50tych i jak koncerny tytoniowe pod przysięgą zeznawały przed kongresem w stanach że nikotyna nie uzależnia a tytoń nie jest niezdrowy... W latach 60tych pojawił się przemysł cukrowy, zgadnij kto zaczął sponsorować badania na temat wpływu cukru na człowieka i jakie były ich wyniki. Zgoła odmienne od badań niesponsorowanych :) 2020 rok a ty mówisz że nie