Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 1001
@daeun to sobie #!$%@? edukujcie dzieci a nie #!$%@? się w życie innych, dorosłych ludzi
Pluje na takich wielkich fanów pseudo zdrowego życia jak ty, napisał bym o słodziku ale zaraz byś odpisał że jeszcze większy syf. A kiedy zapytać takiego ćwierć mózga o badania o ta szkodliwość to nagle cisza. Na szczęście badania na temat braku korelacji dotyczących szkodliwości jest pełno
@daeun: prosta rada, jak ci przeszkadza to przetworzone jedzenie to go nie kupuj xD
A co do tej przydatności do spożycia przez rok to wielkie XD Po pierwsze nie wiem czy wiesz ale mamy 2021r. i gdyby nie te CHEMIKALIA #!$%@? to byś w #!$%@? więcej głodujących ludzi.
A zresztą co ja się, przecież ty jesteś tym trollem, nara
@Luffik co ci badania człowieku? Te wszystkie kolorowce to wymysł ostatniego półwiecza. Kiedyś ludzie pili tylko kawe i herbatę. ( ͡º ͜ʖ͡º) wy współcześni to jak te robaki, #!$%@? nawet gowno, byle miało krzykliwe opakowanie i było reklamowane w TV xDDD
czyli energetyki też?


@Mesiash_ten_prawdziwy: To chyba dobrze? Energetyki to straszne gówno.

Ale niestety ja uważam, że takie #!$%@? się "dla zdrowotności ogółu" jest przesrane. Jak ktoś jest debilem, który potrafi sobie doprowadzić chrupawy czy też wątrobę czy co tam słodzone napoje i energetyki mogą jeszcze popsuć do tego stopnia to jego sprawa. Niech gnój cierpi. A już kompletnie nie mogę zdzierżyć wycierania sobie ryja moralnością, dobrem ogółu i "Think of the
@ChochlikLucek: pokaż mi prosze przypadek gdzie człowiek pijący sporadycznie ale regularnie napoje energetyczne miał uszkodzoną wątrobę czy cokolwiek xD Za każdym razem z tych #!$%@? mitów z energoli - wiesz jakiego spożycia dotyczą te głośne nagłówki o zgonach z powodu energetków czy nie zagłębiałeś się w temat?
Nie zagłębiając się za bardzo to w energetyku to co jest szkodliwe to kofeina+duża ilość cukru +ew guarana. Nie ma jednak żadnych przesłanek ani
@Luffik: Ja nie mówię o tych co sporadycznie takie piją, sam od czasu do czasu lubię sobie walną takiego. A bo tak. Ale raz robiąc na magazynach Tesco na nocce w czasie studiów karetka zgarnęła jednego gościa, bo #!$%@?ł sobie taki "cocktail" żeby lepiej nockę znieść, że prawie mu serce wybuchło.

No a poza tym to mi chodziło o to, że jeżeli ludzie chcą pić takie rzeczy, to rząd nie powinien
@ChochlikLucek: Czaje nie chciałem za bardzo atakować ale za często widzę wypowiadanie się o energolach jak o jakimś syfie skracającym życie o godzine, żeby nie być tylko gołosłownym to dla przykładu takie badanie a właściwie case study:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK559836/

"Of the six reported cases of acute liver injury from energy drink consumption published between 2000 and 2020, none were very convincing and most had other possible explanations (ischemic hepatitis, liver injury from
@daeun: należysz do pisowskich trolli albo pożytecznych idiotów, zamiast edukować bachory o tym czemu się myje zęby i czemu nie żre się 5 kilo sacharozy to lepiej #!$%@? podatek który płaca dorośli bo dzieci w Polsce nie zarabiają
Pewnie należę do mniejszości, ale w sumie to cieszę się z tego, że wprowadzono ten podatek cukrowy.


@daeun: Plastik i ropa też szkodliwe, dlatego powinniśmy podnieść ceny, żeby rząd miał więcej pieniędzy na programy socjalne.
>Sam często kupuje te słodzone napoje i wiem jak destrukcyjny mają wpływ na nasze zęby.

>Teraz przy tych zaporowych cenach, częściej będę wybierał czystą wodę niż Pepsi czy coca colę


@daeun: Czyli wcześniej wiedziałeś, ale nic z tym nie robiłeś i dopiero podatek Cię przycisnął? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@daeun: ja powiem tak, mam dziecko i dbam o jego zęby. Jednocześnie jestem w ciąży i kola to jedyna rzecz, dzięki której nie rzygam w samochodzie xd i teraz zamiast płacić 3,5zl, będę płaciła 6zl na stacji xd a jeśli ktoś daje dziecku colę to daje też słodycze i to one będą wciąż dawane i nic to nie zmieni. Już pomijając zarzutkę, bo twój nick to jedna wielka zarzutka.