Wpis z mikrobloga

jak ja czytam sobie komentarze ludzi komentujących szczepionki i całą pandemię, którzy w większości zakończyli lekcje biologii w podstawówce i podważają autorytety na podstawie facebookowych opowieści to jest po prostu #!$%@? dramat #pdk

to, jakie ogromne fale szurostwa przetaczają się obecnie przez wszystkie społeczeństwa jest tragedią.

internet miał być miejscem umożliwiającym naukę i łatwiejszą komunikację ale nie spodziewałem się, że każda Grażynka może zostać doktorem biologii i specem od szczepionek po spędzeniu dwóch godzin dziennie na facebooku ( ͡º ͜ʖ͡º)

#koronawirus #szczepionki #szury
  • 8
@sobczii: kiedyś wioskowy glupek byl wioskowym glupkiem. Dzis, moze spotkac innych glupkow.
Kiedyś, ktos kto nie.mial wiedzy o czyms albo wyksztalcenia w jakiejs dziedzinie, wiedzial, ze go nie ma, i mial na tyle rozumu, ze sluchal sie tych co mieli.
Dzis, poniewaz ma kontakt z podobnymi sobie ignorantami i dostep do strzepow informacji, plotek, poglosek i bzdur, moze.sobie spokojnie zbudowac swoj wladny, czesto idiotyczny, poglad na cos, albo obraz czegos. A
@sobczii: z obu stron mamy osoby co coś tam liznęły i lecąc na efekcie
Dunninga-Krugera swoją pewność siebie szybciuteńko pokazują w licznych komentarzach wyzywając innych od debili, zanim dotrze do nich, że może jednak nie do końca wiedzą co piszą :>
Podkreślam, że dotyczy to obu stron. Zacznij pytać ludzi o podstawy tych zarówno pro/anty niezależnie od tematu to szybko wyjdzie, że wiedza najaktywniejszych najmniejsza.
Pobierz Szczepienie - @sobczii: z obu stron mamy osoby co coś tam liznęły i lecąc na efekcie
...
źródło: comment_1609520171MXOSsH3x1jH6OYLE7VZZI9.jpg
@sobczii: Ja mam podobnie, ale jakakolwiek wątpliwość już wystarczy aby zostać foliarzem w obecnych czasach :)
Aczkolwiek rzeczywiście masa rzekomych sceptyków szczepień tych możliwie aktywnych to chodzące definicje foliarstwa, wierzący w płaską ziemie bezrobotni schizofrenicy co w okresach manii na kilka kont spamują Internet kompletnymi bzdurami wklejkami od innych podobnych co tylko "na pierwszy rzut oka" wyglądają jak normalny tekst. To też jest problem, ale mamy masę ludzi co chętnie udostępni