Wpis z mikrobloga

Witam,
Składam komputer dla chrześniaka, nie robiłem tego całą wczesność i posiłkuje się opiniami innych
Komputer na morele bo tam składają i przysyłają w całości (muszę jeszcze winde dorzucić)
Komputer dla 14 latka wiec głównie do grania i ma mu wystarczyć na kilka lat.
Czy poniższy zestaw jest ok? czy są podzespoły tańsze ktore nie obniżą znacząco wydajności ale cenę już tak
Monitor wybrałem tej firmy co mam w pracy, jest dobry. Pytanie czy nie lepiej 27 cali do grania?
#komputery
#skladamkomputer
#pcmasterrace
lukaschels - Witam,
Składam komputer dla chrześniaka, nie robiłem tego całą wczesnoś...

źródło: comment_16091453525shxIWuH5aeCpDKHUWLXdr.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

typie


@Megawonsz_dziewienc: jak widzę że ktoś piszę do kogoś per "typie" to już mam młodocianego sebę przed oczami który tak mówi do kolegów, a ja nie jestem twoim kolegą ze szkoły (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@lukaschels: a i 16 GB ramu powoli się robi mało (już muszę wyłączać przeglądarkę, odpalając jakieś bardziej wymagające gry), ale na początek powinno starczyć, najwyżej se chłopak dokupi, tylko zostaw mu wolne sloty na płycie
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: to nie jest 2060s. to jest zwykły 2060.
nie myślałem. gdzie napisałem, że warto kupić 2060? przecież piszę, że miewa problemy w wymagających grach na fHD -.-

@Atreyu: wiem, że w wielu grach sobie poradzi ale patrzmy na najnowsze gry, najlepiej takie które powstawały z myślą o next genowych konsolach bo to daje jakiś obraz czego można się spodziewać za parę miesięcy albo rok.

w valhalli też sobie nie poradzi w 2k. możesz narzekać na optymalizację, ale wiele wskazuje, że to jest nowa 'normalnośc' a nie
  • Odpowiedz
@lukaschels: Z HDD bym zrobił jeszcze inaczej nie brał bym wewnętrznego bo ja mam akurat tak i ten s------l buczy i słychać jak szumią talerze. Najgłośniejsza cześć mojego PC, teraz bym kupił też HDD na magazyn, ale zewnętrzny i odpinał kiedy jest zbędny. Dodatkowy plus taki jak masz jakieś foty czy filmy to sobie do TV podłączasz i oglądasz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukaschels: poczekaj chwilę z kupnem, albo kup zestaw bez karty graficznej i później dokup, bo aktualnie masz wybór między 3060ti za 2300+ lub niczym bo nic innego nie ma
  • Odpowiedz
tymczasem ps5 kosztuje 2400 i masz wszystko w dupie przez co najmniej 5 lat XD


@kaczafi8: mam i konsolę i PC

To nie jest takie samo granie, to nie są alternatywy

5 lat? A jak wyglądają obecnie gry na paroletnie PS4 - jak na PC na ultra, czy średnio-niskich w 30fps? Konsole też się starzeją, tylko w ten sposób że nowe gry które wychodzą po paru latach od premiery nie
  • Odpowiedz
@kaczafi8: najpewniej dzieciak będzie leciał na piratach, więc odlicz koszt gier.
nowe konsole też nie mają ultra ustawień z pc. często jest to właśnie medium i high kombinacja.
  • Odpowiedz
@Atreyu: widziałeś specyfikacje next genów? większości pctowców jeszcze długo nie będzie stać na odpowiedniki tych sprzętów. co najmniej 5 lat realnie to 7-8
  • Odpowiedz
co najmniej 5 lat realnie to 7-8


@kaczafi8: no 20 lat minimum ( ͡º ͜ʖ͡º)

widziałeś specyfikacje next genów?


@kaczafi8: procesory i karty jako odpowiedniki tych z poprzedniej już generacji? Zen2 jak się nie mylę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Komentarz usunięty przez moderatora


@kaczafi8: nie wiem co tam krzyczałeś, ale zakładam że skoro tak wulgarnie to chciałeś mi zwyczajnie przyznać rację o tym Zen2 w najnowszym PS5 ( )
  • Odpowiedz
@lukaschels: słuchaj 10129 bo siem chlop zna, ja od siebie dorzuce tylko ze w silentiumpc daje w zestawie paste wiec nie musisz kupowac oddzielnie, oraz jesli juz zamierzasz kupowac cooler do procka to lepiej kupic coś lepszego typu Fortis3, bo ten co dales jest nieduzo lepszy od stocka
  • Odpowiedz
@Atreyu: napisałem spójrz na daty premier ps3 i ps4 oraz podaj pctowy odpowiednik grafiki z ps5 i zastanów się co będzie mocniej tracić na wydajności z upływem lat osobo o niskiej inteligencji ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaczafi8: komputer tak czy inaczej musi mieć skoro ma 14 lat. Więc kupno ps5 i średniej jakości laptopa kosztuje więcej. Jasne, może kupić poleasingowy za 1000 zł ale taki laptop jest wiadomo jakiej jest jakości
  • Odpowiedz
@Infamiee: pecet do internetu to jaki koszt 500zł? autor nie chce lapka tylko pc do gier. dalej taniej, lepiej, bardziej przyszłościowo. no chyba że 14latek będzie leciał na piratach (taaa już to widzę) to wtedy tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lukaschels: ta karta wifi to lipa

Wez cos innego - sam mam i klne na nia. Kiepski zasieg, po uspieniu karta czasem wstaje a czasem nie. Juz mam nawyk odpinania i wpinania jej do usb co chwile

Sterowniki tp-link wypuszcza raz i tyle - co z tego ze nie dzialaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz