Wpis z mikrobloga

Witam,
Składam komputer dla chrześniaka, nie robiłem tego całą wczesność i posiłkuje się opiniami innych
Komputer na morele bo tam składają i przysyłają w całości (muszę jeszcze winde dorzucić)
Komputer dla 14 latka wiec głównie do grania i ma mu wystarczyć na kilka lat.
Czy poniższy zestaw jest ok? czy są podzespoły tańsze ktore nie obniżą znacząco wydajności ale cenę już tak
Monitor wybrałem tej firmy co mam w pracy, jest dobry. Pytanie czy nie lepiej 27 cali do grania?
#komputery
#skladamkomputer
#pcmasterrace
lukaschels - Witam,
Składam komputer dla chrześniaka, nie robiłem tego całą wczesnoś...

źródło: comment_16091453525shxIWuH5aeCpDKHUWLXdr.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukaschels: co do monitora, może i dobry ten z pracy do pracy ale do gier to lepiej jakiś z sync klatek z grafy (G-Sync albo Free-sync, zależnie co kompatybilne z danym GPU).

RAM w dwóch kościach aby działał dual channel (potem upewnij się, że zamontowane we właściwych slotach aby faktycznie był dual channel włączony).

Chłodzenie zazwyczaj już jest posmarowane i nie trzeba dodatkowo pasty.

Każda płyta główna ma obecnie wbudowaną
  • Odpowiedz
jest starszy, droższy, a w grach nie lepszy od tego intela - więc konkretnie dlaczego?


@Atreyu: bo Intel to dziurawa kupa i AMD to dużo lepsza platforma? 3500x jest 1% wolniejsze od tego intela, więc po co przepłacać za platformę na jeden revision procesorów?
  • Odpowiedz
@lukaschels: Po co do tego procka płyta Z490 i ram 3733? Albo zostaw RAM, daj płyte B450 i procek AMD, albo daj zwykłą płytę B460 i ram 3200 (jeśli planujecie wrzucać na to w przyszłości 11 generacje)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukaschels: mocno średni moment na składanie kompa, komponenty poszły do góry o kilkadziesiąt %, niektóre procesory nawet 2x droższe
  • Odpowiedz
ja kupowałem pcta jakieś 3-4msc temu ale za trochę wyższą kwotę więc nie wypowiem się co do podzespołów. za to gorąco polecam proline.pl. dostawa w 2 dni od zamówienia a ceny trochę mniejsze niż x-kom/morele. z tym że ja sam składałem od zera.
  • Odpowiedz
@lukaschels łącznie mi wyszło jakieś 500zł taniej przy cenie komputera za 7000zł. wrzuć tam na Proline do koszyka wszystko i sprawdź jaka cena wyjdzie. i w sumie jak ktoś ci pomaga przeglądać zestaw to w takim koszyku jest to wygodniejsze ;)
  • Odpowiedz
@lukaschels: Weź pod uwagę ze to ze jeden komponent jest mocniejszy od drugiego, nie znaczy ze w danej konfiguracji będzie się lepiej sprawował i wykorzysta swój max, a w takim wypadku przepłacisz bez sensu.
Zestawy z pure są naprawdę złożone z głowa i zmieniające się co miesiąc- wiec biora pod uwagę zmiany cenowe i trend wydajnościowy.
Tak czy inaczej-Twój wybór :)
  • Odpowiedz