Wpis z mikrobloga

@shaelix92: Mam w Aliorze, obciążenie mojego rachunku następuje dokładnie w momencie zlecenia przelewu. Od zawsze tak robię, i jak niedawno pobierałem ekuz, wszystko grało w ich systemie. Z tego co wiem właśnie termin obciążenia mojego rachunku się liczy.

Jaki masz bank?
@GaiusBaltar: a no widzisz, a mi to ląduje w blokady, mam ew opcje 'zarezerwowania środków', ale do momentu sesji wychodzącej mogę ten przelew 'anulować'. Jakbym np. teraz zlecił przelew, to mógłbym go anulować do poniedziałku do pierwszej sesji wychodzącej, a na stronie miałbym komunikat że przelew będzie zrealizowany za 2 dni
@shaelix92: Ja już nie mogę takiego przelewu anulować, i mogę od razu pobrać potwierdzenie.

Miałem kiedyś w Idea Banku, i tam było podobnie jak u Ciebie - do momentu zaksięgowania przelew był tylko blokadą, i nie mogłem pobrać potwierdzenia. Może to kwestia jakichś ustawień konta?
@GaiusBaltar: być może mireczku, ja zawsze przelewy robie od razu, czy to faktury do opłacenia, czy podatki. A taka opcja anulacji bardziej mi odpowiada (już nie raz zdarzyło mi się wysłać np. przelew z konta prywatnego zamiast z firmowego). W innym banku musiałbym dzwonić i stawać na głowie żeby to odkręcić, a tutaj wchodzę w operacje niezatwierdzone i anuluj xD Można niezłe fejki robić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaelix92

Jeden dzień spóźnienia i nie masz ubezpieczenia przez kolejne 3 miesiące ¯_(ツ)_/¯

Swoją drogą tylko się cieszyć jeżeli nie musisz korzystać z pomocy lekarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To zdecydowanie sugerowało zdrowotne ;)
@GaiusBaltar: pezeciez to norma. Np nasza firma wykonująca oprzyrzadowanie do produkcji śmigłowcow dla takiej dużej firmy w Polsce, ktora te śmiglowce wytwarza otrzymuje pieniądze nawet po pół roku od wystawienia faktury. Do sądu nie ma sensu iść. Trzeba sie przyzwyczaić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zarzutkkake: będąc trochę adwokatem diabła. Czasem mając jako kontrahenta, wielką korporacje musicie wziąć pod uwagę dwie rzeczy - #!$%@? wewnętrzne procedury który muszą być dopilnowane zanim zostanie puszczony przelew (dodatkowe druczki, podpisy, odklikania w systemie) oraz fakt że teraz większość firm outsoutcuje takie usługi i nagle wszystkie przelewy z 10 krajów robi 1-2 osoby.
@dorszcz faktury z opóźnieniem mam od małych firm i prywatnych osób. Duże firmy mają 14 lub 30 dni i zazwyczaj sie mieszczą w tym terminie. Od nowego roku startuje z faktorią i #!$%@? kładę na zleceniodawców. Ja hajs dostane do trzech dni a reszta mnie nie interesuje.

@lubie-sernik tak, musisz w ustawieniach to zrobić. Tylko nie uaktywniaj salda konta na koniec dnia bo i tak musisz sie zalogować więc opcja do dupy.