Wpis z mikrobloga

@Candy51: Taa, co by tu nie mówić Lenovo to najbardziej wytrzymały laptop jaki mam. 4 lata po zakupie, jestem 3 osobą w rodzinie która go już używa + 2 zalania i parę drobniejszych awarii. Zawsze się jakoś wychodzi na prostą. Może to nie jest rzecz do nawalania do gry o dużej pojemności, ale tak poza tym świetnie wykonuje swoją robotę.
kup Dysk SSD 256 GB i Twoje problemy znikną, niestety Windows 10 wymaga takiego "napędu" do działania :)


@hiperchimera: mógłbyś powiedzieć (albo odesłać do jakieś instrukcji dla laików) jak to ogarnąć?
Mam dwa takie laptopy i dokładnie ten sam problem co op. Jeden jeszcze na win7 a drugi nowy na 10.
Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc, bo mi się płakać chce jak muszę z nich korzystać
@Candy51: Jeśli kupiłeś laptop z hdd zamiast ssd to twoja wina, kupiłem ostatnio taką ekperymentalną płytę z Aliexpress z CPU od Xboxa One czyli w #!$%@? stary sprzęt i też do 2019 działałem na 3 rdzeniowym Phenomie i przy budżetowym Crucialu i 4 gb RAM system #!$%@?ł elegancko a oba sprzęty nawet sterowników do ssd nie miały bo to za stary sprzęt.
Najlepiej szukać w angielskim internecie, np. "[tu dokładna nazwa modelu laptopa] how to upgrade to SSD" - powinny wyświetlić się filmiki gdzie pokazują jak zamontować nowy dysk.


@Qwertylion: dziękuje poszukam. A jak to się ma do windowsa? Będę musiała kupic nowego?
@E_li_mi_nator: Zwykle do dysków SSD dołączane jest narzędzie (a dokładniej link do pobrania z internetu) do migracji aktualnej zawartości dysku na nowy dysk.
W wypadku laptopa może być faktycznie problem - nie ma w środku miejsca na montaż dwóch na raz. W związku z tym może być konieczny dodatkowy zakup zewnętrznej obudowy na dysk w celu podłączenia po kablu USB na czas wykonania migracji.
@Qwertylion: Tzn. nadal byłby to dysk SSD, jedynie używający innego interfejsu do podłączenia z komputerem :).
Jakby było te złącze M.2 to prawdopodobnie odeszłaby konieczność zewnętrznej obudowy - obecny dysk HDD i dysk SSD M.2 mogłyby być zamontowane w komputerze jednocześnie (oczywiście nadal trzeba byłoby wykonać migrację systemu z pierwszego na drugi, żeby komputer działał szybciej).
@MZ23 nie wiem kogo wyzywasz od debili, ale tym wyrazem nazwałbym wszystkich ułomow co mysla ze ajsrom to synonim bogactwa a xiaomi biedy XD tacy ludzie to mają biedę umysłową, a szczególnie ci co na ajfona wydali swoją cała pensje (albo dwie) na, a teraz nie maja na jedzenie i rachunki. XD Kiedyś wśród patologii była moda najnowsze samsungi, teraz dzieki 500+ powoli przechodzi na ajfony, dobrze ze się oznaczają. A ja