Wpis z mikrobloga

@Candy51: a weź, w kwietniu bylem na delegacji, potrzebowalem komputer od razraz, wbijam do sklepu xiaomi i kupilem na szybko najlepszego #!$%@? z tych mniejszych, 16gb ramu, ryzen itd, co prawda odtwarza 4k ale...zmontowac na tym film w 4k? Pfffffff, nie ma takiej opcji, nie pamietam ile dalem ale #nigdywiecej, w domu czeka na mnie nowy mac mini z prockiem m1, wracam do apple z telefonem tak samo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Candy51: wywalasz windowsa, instalujesz Linuksa, działa jak ma działać

Ewentualnie kupujesz dysk SSD i instalujesz czystego windowsa bez syfu od producenta
Po 3 latach iphone działa nadal sprawnie i nie wymaga wymiany a lenovo ma wypaloną matrycę i wyłamane zawiasy ekranu. Dodanie ssd poprawia pracę komputera ale coś w tym jest że te systemy z iOS i macOS jakoś nie chcą zamulić, zaciąć, wszystko działa z marszu a i sprzęt jest wykonany solidnie.
@MZ23 ja nie kupuje tegorocznych flagowcow bo to strata pieniędzy, xiaomi dawało w swoich zestawach 30, 60 watowe ładowarki, a ajsrom ma gówno od lat, a teraz nawet gówna nie dadzą xD Jebią klientów ile sie da, a cucki maja poczucie że posiadają marke "premium" która od pójścia Jobsa do aniołków jest przeciętniakiem xD A z innych ficzerów tak na szybko: usb c, jack , irda, instalacja jakiejkolwiek appki, i wszystkie te
@Candy51: W ostatnim czasie takich „wolno działających Lenovo” miałem z 5 do zrobienia.

W większości było tak ze procek i3 taki nawet, 4gb ram i 1tb hdd.

Pierwsza rzecz to czyszczenie układu chłodzenia, dwa to wymiana dysku na ssd, trzy to dołożenie ramu, cztery lekka optymalizacja windows10 i #!$%@? syfu od producenta i 100000 gowien uruchamiających sie razem ze startem systemu.

KAŻDY po takim zabiegu działał bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej niż
@rozjuszony_przecinek: IrDA to była modna w telefonach 10 lat temu. Na #!$%@? komuś USB c, jak lightning ma takie same właściwości? Jacka nie mają również smartfony na Andrucie. Na #!$%@? mi kamerka pod ekranem skoro będzie robiła nadal tak beznadziejne zdjęcia jak kamerki selfie w flagowych Xiaomi?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@E_li_mi_nator: "mógłbyś powiedzieć (albo odesłać do jakieś instrukcji dla laików) jak to ogarnąć? " dużo zależy od samej konstrukcji laptopa. O ile w stacjonarnym to bez problemów, w laptopach już jest różnie. W moim Dellu wystarczy odkręcić śrubki i panel z dyskiem wyciągnąć bez otwierania obudowy. U znajomego Lenovo wymagało demontażu obudowy, napędu optycznego i klawiatury.

Nie jest to jakoś wybitnie trudne, ale trzeba uważać żeby nie uszkodzić np. taśm od
@MZ23: zgaduję, że gość nie używał nigdy sprzętu od apple dłużej niż kilka minut w sklepie ¯\_(ツ)_/¯

To ta grupa ludzi, która wyśmiewa zmiany, które wprowadza Apple (pierwszy iPhone czy iPad, potem powiększanie ekranu, notch, usunięcia jacka, etc.), a jak za pół roku jest to w każdym nowym telefonie to siedzą cicho