Wpis z mikrobloga

W 2020 roku uslyszelismy nowe zwrotki Eisa, Smarkiego Smarka, Pana Wankza i Jimsona.

Dla mnie to byl rok, w ktorym odkrylem Problem, Quebo, Schaftera, Janka Rapowanie, Mate i nawet polubilem Young Igiego. Ja, stary truskulowiec.

Romantic Prsycho i Art Brut 2 to dwie doskonale plyty. Jedne z najlpszych w polskim rapie, a tych przesluchalem setki. Spojne, wyraziste, z pomyslem i dobrze brzmiace.

Dodalbym do tego fantastycznie rapujace Margaret i Natalie Szroeder, m.in. w ramach drugiej edycji akcji Hot16.

Dodac do tego plyte Undadasea, ktora ma z 5 genialnych kawalkow.

To byl doskonaly rok dla polskiego rapu. Sluchalem go chyba najwiecej od dobrych 10 lat. A czeka nas pewnie jeszcze w sylwestra IKON #2 od Laika, ktory na kolejne 10 lat zastapi coroczne Level Up.

Jest naprawde swietnie.

#muzyka #polskirap #oswiadczenie #laikike1
piotrveyner - W 2020 roku uslyszelismy nowe zwrotki Eisa, Smarkiego Smarka, Pana Wank...
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@piotrveyner: Na mojej liście płyty Problem Quebo i Łona to te które mi towarzyszyły w tym dziwnym roku. Poznałem wiele ciekawych kawałków może i tobie coś wpadnie

Abradab - Szydlo Spotify (Abradab, Rahim, Kleszcz) - kilka utworów z ARKnoid bardzo mi podpadło

Warga - Dedal Spotify

Bober - Czarek Spotify

Fukaj - Bałon Spotify

Asthma - Charakterystyka bloku Spotify

CatchUp - Dance Macabre Spotify

Lordofon - Figaro Spotify

Ukeboy - Andy
@piotrveyner: Ja naczelny truskulowiec akurat quebo nie lubię, schaftera i igiego tym bardziej.
Jeśli chodzi o najlepsze pyty w tym roku to zdecydowanie Unda, wck, Erking & Soulpete.
Najlepsze hot16 zdecydowanie unda, która dzięki tej akcji zdobyła wielu nowych słuchaczy. Na drugim miejscu dla mnie chyba Małpa. Hot16 Wankeja to jest jednocześnie piękna niespodzianka ale tez zostawia duży niedosyt.
Trzecim wygranym hot16 oczywisxie Urbek, chłop pokazał w tym roku jak piękne
@piotrveyner: Uważaj bo po wczorajszym wrzuceniu Teen Kasia od Quebo na wykop rozpętała się taka gównoburza, że nie możesz nazywać tego rapem, to disco polo i tak w ogóle to słuchasz gówna, rapu już nie ma, a Ty jesteś amebą i dlaczego w ogóle żyjesz