Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eligo: Bardzo fajny, skoro pierwszy to powiesz na jaki sejf/szafę S1 wybrałeś? Ja dopiero zacznę robić kwity ale chcę sobie wszystko w głowie poukładać ile co będzie kosztowało. Najmniejszy sejf S1 widziałem za ~450 zł ale... Kluczowy a wg niektórych interpretacji sądów (source: forum braterstwa) klucz należy przechowywać w innym S1 więc wtedy logika nakazuje kupić na szyfr/elektroniczny a to już (najtańsze opcje jakie znalazłem póki co) ~820/1050 zł. Początkowo myślałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zerp: Nie mam pojęcia w której ale jest o tym dość długi wątek na forum Braterstwa. Ja sądziłem, że kupię z kluczem i jeden klucz świetnie schowam a drugi wywiozę pół kraju dalej i tam też go schowam bo to tylko awaryjny. No ale nie xD Poczytałem o tym, że w przypadku włamania gdyby otworzono sejf kluczem to masz przekichane... To chyba ten wątek: https://braterstwo.eu/tforum/t/71929

@ToTrocheBardziejSkomplikowane: Niby jest to pomysł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MentorPL: To mój pierwszy pistolet co nie oznacza, że to moja pierwsza broń. Mam już AR15 i KBKSa. Podczas wyboru szafy moim głównym ograniczeniem było miejsce w mieszkaniu. Ze względu na to zdecydowałem się na zakup Bravo 7 z zamkiem elektronicznym
https://fabrykasejfow.pl/bezpieczna-bron-s1/200-jesienna-rewelacja.html
Nie kupuj małej szafy. Od razu zaopatrz się w największą szafę na jaką możesz sobie pozwolić. Mój znajomy kupił szafę Bravo 4 (na 4 sztuki broni długiej) i po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Ramzi96M: Wyrobienie pozwolenia zajęło mi 11 miesięcy. W głównej mierze przez to, że z powodu covida, odwołano na jakiś czas egzaminy. Normalnie ten proces trwa około 6 miesięcy. Koszt przynależności do klubu, przeszkolenia przed egzaminem, różnych lekarzy, egzaminu i opłat za wydanie pozwolenia zamyka się w 2000 PLN. Do tego musisz obowiązkowo kupić szafę S1 (koszt od 900 PLN w górę). Samo pozwolenie na broń jest łatwiej zrobić niż prawo jazdy
@MentorPL: Nie zrozumiałeś. Nie ma obowiązku chowania klucza do S1 z zamkiem elektronicznym. Kolegom z forum chodziło o minimalizację kosztów: gdy masz już jeden sejf z zamkiem elektronicznym, to kolejne można kupować kluczowe, a klucze przechowywać w nim.