Wpis z mikrobloga

#netia #prawo #internet #reklamacja

Netia dostarcza internet według oferty na umówię „szybki internet 20mb max”, a w rzeczywistości nie jest to ani szybki internet, a do tych 20 sie nie zbliża bo osiąga max 3mb

Babka z netii jedyne co mi powiedziała to że moge napisac reklamacje, co zrobie. Jakies protipy jak do tego podjeść?
  • 17
@Catacombe: mam nadzieję że wiesz, że przy pobieraniu pokazuje w kilobajtach/megabajtach na sekundę a dostawca i speedtesty pokazują w megabitach na sekundę. 300 kBps to jakieś 2,4 Mbps (mnoży się x8). Co oczywiście jest wynikiem marnym.

@wzr1one: Dokładnie to około 2,4 :)
@Catacombe to może też zależeć od tego jaką masz kartę sieciową, czy masz po kablu i jaki masz dysk i ile ramu(chociaż to czy ram ma znaczenie to nie wiem, ale reszta zdecydowanie tak). I skoro podpisałaś z nimi umowę, kupiłaś od nich produkt - internet, który będzie miał prędkość 20mb, a nie ma 20mb to możesz to im powiedzieć, że nie wywiązują się z umowy, a jak to nie poskutkuje, to
@Catacombe: No dobra, około 0,3 megaBAJTA na sekundę ale nie 3 megabity na sekundę tylko około 2,4 Mbps.

Inaczej mówiąc - jak mi ostatnio speedtest pokazywał 320 Mbps to pobierałem pliki z prędkością 40 MBps (czyli 300 Mbps = 40 MBps),
@MaddoxX1911: nie za bardzo wiem gdzie to w menu routera jest bo u mnie inaczej to wyglada, i nie ma tylu zakladek

@Kotlet_2137_schabowy: wszystkie urządzenia mam po wifi podpiete, po kablu predkosc jest taka sama a nawet niższa. Problem w tym że umowa określa internet DO 20 mbps, a nie określa jego faktycznej prędkości

@vertical: mój błąd, w takim razie predkosc pobierania do okolo 0.3 Mbps, czyli jeszcze gorzej