Wpis z mikrobloga

Tak sobie siedzę i myślę...
Jakim kmiotem trzeba być żeby spanikować i sprzedać akcje po 238 zł.
Sam posiadam 66 akcji #cdprojektred zakupiłem w różnych przedziałach czasowych ale najmniej chyba 300 zł płaciłem, a tak to różnie 315 - 330 w tym przedziale.
Wczoraj jak rano odświeżyłem konto to sam się z siebie śmiałem że fajna strata w zasadzie gdybym sprzedał to pierwsza strata w moim życiu na #gielda
Wiadomo gra #cyberpunk2077 nie jest tym czego ludzie oczekiwali, ja sam w to nie zagram bo tematyka nie w moim guście, nawet w rdr2 nie grałem choć już GTA5 na kilku platformach ogrywałem.
Wiedźmin jedna z lepszych gier moim zdaniem natomiast cyberpunk jakoś od początku do mnie nie trafiał, nawet na tych trailerach czy po informacji że Keanu będzie maczał w tym rączkę.
Kurs może długo wracać do poziomu mojej opłacalności ale wróci prędzej czy później (najpewniej po poprawieniu gry albo zapowiedzi wiedźmina 4), wykopki już firmę skreślili ale być może takie coś spowoduje że wyciągną wnioski i w przyszłości nie powielą tego błędu, ja bym ich nie skreślał tak szybko bo nie takie potknięcia się zdarzały i firmy wychodziły z tego.
To oczywiście tylko moje zdanie.
  • 13
@Odwrocuawiacz: zazwyczaj po premierze gry akcje spadają, niezaleznie od recenzji, więc szkoda, że nie wykorzystałeś okazji wtedy na sprzedaż z dużym zyskiem. Teraz natomiast jest idealna okazja, żeby kupić po taniosci akcje (a raczej wczoraj był) i czekać na zysk długoterminowy, tak jak piszesz, zapewne przy premierze kolejnej gry. Więc po prostu musisz dłużej poczekać. Jak widzę że ludzie wczoraj po 250 sprzedawali to nic tylko śmiać się chce.
No ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Odwrocuawiacz: giełda się zesrała bo gra działa słabo na starych konsolach.
Jak wzrośnie dostępność nowych konsol i kart to cena akcji powinna iść w kosmos.
Jak ktoś pograł więcej niż w prolog na laptopie z gtx1050 dysk tysionc to wie, że ta gra to majstersztyk, który na nextgeny będzie w top3 sprzedanych gier.

Za kilka lat ludzie będą przy każdej premierze gry RPG lub gry z otwartym światem porównywać ją do
Kurs może długo wracać do poziomu mojej opłacalności ale wróci prędzej czy później (najpewniej po poprawieniu gry albo zapowiedzi wiedźmina 4)


@Odwrocuawiacz: Na prawdę nie widzisz niczego dziwnego w tym, że kurs spółki rośnie jak szalony gdy tylko zapowiedzą wydanie gry?
Nie widzisz niczego podejrzanego w tym, że przez ostatnie 5 lat kurs wzrósł z 20-30zł do 460zł? Co spowodowało tak gwałtowny wzrost?
@Odwrocuawiacz: z takim podejściem to ty się możesz co najwyżej w koniunkturze pogrywać. Ci co trzymali Cigames pewnei też liczyli, że prędzej czy później odbije. Minęły lata a tu nadal zonk i groszowa wycena za akcje. Nie mówię, że w cdp tak będzie, ale widze ze to twoje szersze podejście, bo jeszcze chwalisz się, że nigdy nie straciłeś. Ciekawe kiedy przyjdzie tern dzień gdzie stracisz 75%, bo wcześniej nie sprzedasz a
@Kazuka10: nie gram tylko na jedną spółkę, nigdy nie straciłem bo zawsze jak rozliczam pit jest zysk co nie znaczy, że nie robiłem akcji typu sprzedaż przed weekendem jednej spółki na stracie -300 i zakup innej i tuż po weekendzie 500 zł na plus czyli realnie 200 zł zysku w krótkim czasie.
Zawsze jak liczę zysk biorę pod uwagę kwartał półrocze lub roczny bilans, a nie jedną transakcję.