Wpis z mikrobloga

@kam1ll: powysyłaj cv do firm, w których chciałbyś się zatrudnić. Nie zniechęcaj się, gdy odzew będzie mały lub nawet zerowy. Na jedno miejsce na stażu/stanowisku juniora przypada bardzo wiele osób, więc zaproszenie na rozmowę/kolejny etap rekrutacji dostają osoby wyróżniające się z tłumu. Obecnie każde doświadczenie daję przewagę nad innymi kandydatami - na przykład bycie studentem i uczestnictwo w kole naukowym, odbycie stażu itp. Co do własnych projektów - w bardzo wielu
@kam1ll: Ja znalazłem pracę tuż po liceum (dosłownie przekładałem rozmowę o pracę, bo miałem ustną maturę z angielskiego), ale to było w mniejszym mieście, gdzie trudniej o programistę, a zarobki nie były zbyt duże. Nie wykorzystałem też oczywiście wiedzy ze szkoły, tylko musiałem wcześniej trochę życia poświęcić żeby się samemu nauczyć co i jak, po technikum może tej dodatkowej nauki jest mniej, ale na pewno też jest sporo.
@kam1ll: Zacznij juz teraz ogarniac technologie, bo jak bedziesz mial w cv tylko podstawy jakiegos jednego jezyka programowania to sie nie nada. Musisz na pewno oprocz jezyka ogarnac git i postaw SQL, potem mozesz sobie dobrac do nauki jakis framework do tego jezyka ktory znasz. Co w ogole znasz z programowania ?
@kam1ll: No to wiecej przed Toba nauki niz myslalem, bo html to nie jezyk programowania a php jest dosc umierajace od dlugiego czasu i nie wiem czy do php nie beda szukali raczej starych wyjadaczy co utrzymaja cos co jest w php juz od dawna zrobione, niz stazysty
@kam1ll: Ja jak sie zastanawialem nad zmiana branzy na web development to sobie wybralem Python+Django, Python od lat przybiera na popularnsci a Django robi za Ciebie duzo rzeczy. Ja zaczalem od zrobienia swojego portfolio, tylko mialem tam co wpisac a u Ciebie projekty w portfolio to bedzie chyba wlasnie to portfolio, wiec moze zacznij od jakiegos prostego blogu ze wpisami, przy okazji bedziesz musial SQL poznac.
@kam1ll: Css oczywiscie tez ale to jest duzo mniej nauki niz jezyka programowania, zeby to po prostu umiec uzyc. Ja do css uzylem bootstrapa, ale ja sie po prostu czuje duzo bardziej backendem niz frontendem, wiec olalem frontend
@kam1ll: No jezyk + technologie webowa do niego musisz wybrac, poszukaj jakie sa trendy w ostatnich latach i wybierz to co bedzie w przyszlosci zyskiwalo, ja tak wybralem Pythona i to sie pewnie nie zmienilo. Do tego python jest podobno dobrym jezykiem dla poczatkujacych programistow.