Wpis z mikrobloga

@OlekAleksander: I w dalszej kolejnosci pewnie tez JavaScript bedziesz potrzebowal. W skrocie jest na prawde sporo rzeczy, ktore sie trzeba nauczyc, zeby byc chociaz przydatnym w pierszej pracy i nie potrzebowac ciagle kogos obok siebie do pomagania. Ale juz po zrobieniu samemu strony z baza danych i frontendem, powinienes sie duzo mocniej w tym czuc.
  • Odpowiedz
@kam1ll: Jeszcze tylko 1-1,5 roku nauki programowania przed Tobą oraz wykonanie kilku projektów. Potem tylko walka o miejsce z 100 studenciaków. Życzę powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@kam1ll: Nie chce decydowac za Ciebie, ale generalnie jakbys mial faktycznie zajawke czy wielki pociag do pisania kodu to bys nie marudzil, a mam wrazenie, ze jestes jedna z tych osob, ktorych wcale nie pociaga programowanie, tylko sie nasluchales jak to fajnie jest w it. W programowaniu jest tak, ze jak na prawde lubisz to robic, to nawet nie bedziesz czul, ze pracujesz a bedziesz dostawal hajs, ale jak ktos idzie
  • Odpowiedz
@OlekAleksander: Django zyskuje na popularności w 2020? Myślałem że teraz wszystko zaczyna robić się jako apki SPA. Python jest popularny w web devie? Pytam nieironicznie, bo poza JSem nic nie widuję tu.
@kam1ll > to portfolio skoro PHP umiera
PHP umiera? większość ecommerców jest na PHP, a 2020 jest istnym boomem na tego typu rzeczy
  • Odpowiedz
@kam1ll: Na Twoim miejscu szukałbym stażu (które zazwyczaj zaczynają się wiosną). Zależy też co to znaczy, że umiesz JSa w stopniu podstawowym. Oraz czy chcesz się zajmować web devem np. jednym z popularniejszych frameworków w nim czy pisać backend w node.
Z technikum przed pracą powtórzyłbym wiedzę o linuxie i sieciach - przydaje się.
  • Odpowiedz
@clearance: Python na pewno zyskiwal w 2019-2020, framework moglem wybrac bez patrzenia na popularnosc, ale wydaje mi sie tez, ze Django jest popularniejsze niz Flask. Do SPA musialbym zaproponowac od razu React, ale wydaje mi sie, ze sa rzeczy do nauczenia sie wczesniej. A JS nie zastepuje takiego frameworku jak .ASP czy Django, sa zupelnie do innych rzeczy. Z PHP wiem, ze dalej jest zapotrzebowanie, ale jak napisalem, wydaje mi sie,
  • Odpowiedz
@clearance: Jak cos w tym temacie zle napisalem to pisz, bo ja w ogole w innej dziedzinie siedze, jak najbardziej moge sie mylic, ale popoularnosci jezykow i frameworkow sie przygladalem calkiem uwaznie pod koniec 2019r i dla mnie to Python wygladal na przyszlosc obiecujaco
  • Odpowiedz
No ja pisalem sobie portfolio jako MPA, potem przy pomocy Reacta zrobilem z tego SPA, ale to dalej jest napisane w Django, w ktorym mam chociazby formularze, czy cala komunikacje z baza danych
  • Odpowiedz
@kam1ll: Nie chce decydowac za Ciebie, ale generalnie jakbys mial faktycznie zajawke czy wielki pociag do pisania kodu to bys nie marudzil, a mam wrazenie, ze jestes jedna z tych osob, ktorych wcale nie pociaga programowanie, tylko sie nasluchales jak to fajnie jest w it. W programowaniu jest tak, ze jak na prawde lubisz to robic, to nawet nie bedziesz czul, ze pracujesz a bedziesz dostawal hajs, ale jak ktos idzie
  • Odpowiedz