Wpis z mikrobloga

Co tu się odwala? xD

@gromota wrzuca wypowiedź Korwina żeby kręcić imbe, a neuropki jak zwykle wykazują się nieumiejętnością słuchania ze zrozumieniem i piszą coś o zamordyzmie, centralizacji jak na Białorusi, ograniczaniu wolności, uciszaniem i odbieraniem uprawnień samorządów xD quo vadis wykop

https://www.wykop.pl/link/5843489/korwin-samorzady-powinny-zostac-rozwiazane-jesli-sprzeciwiaja-sie-rzadowi/

Słowa Korwina:

Rząd często wtrąca się w sprawy samorządów, odbiera samorządowi uprawnienia. Ale też sprawa idzie i w drugą stronę. Widzę z przerażeniem, że samorządy krytykują politykę państwa. W tej chwili konkretnie krytykują... Jest absolutnie niedopuszczalna, bo jak w normalnym państwie gdy samorząd coś takiego robi to dostaje upomnienie. Jak zrobi to po raz drugi to się go rozwiązuje, powołuje komisarza i robi nowe wybory bo inaczej Polska przestanie być państwem, to już nawet nie będzie państwo z tektury tylko państwo z rozwałkowanego puzla.


A tu trafny komentarz od @Priya

W kompetencjach samorządów nie leży prowadzenie polityki zagranicznej, a prawo do tego uzurpują sobie samorządy w rękach opozycji. Zgodnie z prawem one powinny zajmować się sprawami o zasięgu lokalnym.


#konfederacja #korwin #polityka
Mudok - Co tu się odwala? xD

@gromota wrzuca wypowiedź Korwina żeby kręcić imbe, a...
  • 17
Kek, i jeszcze moderator odrzuca zgłoszenie gdzie @gromota manipulował wypowiedzią Korwina, wprowadzając wykopków w błąd.

Korwin:

jak zrobi to po raz drugi to się go rozwiązuje, powołuje komisarza i robi nowe wybory


A @gromota celowo pisze:

a jeśli dalej będą tak robić, zostać rozwiązane i na ich miejsce powołany komisarz. | Walczący z maseczką JKM kolejny raz podsuwa PiSowi autorytarny pomysł na przejęcie pełnej władzy.
Pobierz Mudok - Kek, i jeszcze moderator odrzuca zgłoszenie gdzie @gromota manipulował wypowi...
źródło: comment_1607620102KGRi3dhJ4zDbgAZ59H3SwV.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mudok: wybrałem faceta X z partii Y w samorządzie by reprezentował moje sprawy w powiecie. W kraju rządzi partia Z, której nie wybrałem. Pan X nic nie może zrobić bo partia Z ustawami sprowadza jego rolę coraz niżej, zabiera mu coraz więcej uprawnień. Pan X się złości publicznie na partię Z,bo chcę coś zdziałać.

Pan Korwin mówi mu by się zamknął bo powinni go #!$%@? ze stołka za słowa sprzeciwu.

Czyli
@TymRazemNieBedeBordo: Ale Ty mówisz o jakiejś hipotetycznej sytuacji, której obecnie nie ma i do której się nie odnosi wypowiedź Korwina. W samorządach trzeba się skupić na problemach lokalnych których jest od grupa prawie w każdej gminie. Jeszcze jakieś otwarte listy oburzenia to jedno ale uprawianie polityki zagranicznej? Wtf. Korwin dobrze mówi, że jak samorządy sobie zaczną robić co chcą bo toczymy wojnę z PiSem to to już nie jest nawet państwo