Wpis z mikrobloga

Redzi są na 100% zawiedzeni. Ta gra miała potencjał na metacritic na poziomie 94+ który by ją umiejscowił w top 3 a nawet top 1 najlepiej ocenianych gier TEGO roku.
Hype bo twórcy wiedźmina 3
1.2 mld zł budżetu
Kosmiczny marketing na skale całej branży, dziesiątki kooperacji z innymi brandami, bilboardy na całym świecie itd.
Crunch
Trzy delaye
Spam twittera, reddita, mediów społecznościowych przez influencerów przepowiadajacych mesjasza growego
Efekt? Nawet nie top 5 w najlepiej ocenianych gier tego roku xD Jeśli ktoś myśli, że nic się nie stało i wynik jest nadal dobry to niech się puknie w łepetyne, bo to są krytycznie istotne rzeczy dla inwestorów. Miało być dużo lepiej ale nie jest. Gra będzie świetna ale za parę miechów może po pierdyliardzie patchy. Do tego czasu będa tracić na giełdzie, odbije się to na sprzedaży bo nie każdy chce grać w zabugowaną grę gdzie co misje masz glitcha który ci #!$%@? zabawe albo musisz się cofać o 4h bo coś się zepsuło. Dodatkowo już balonik najlepszej gry ostatnich lat również pękł więc nie ma takiego parcia na zakup obecnie. Także mam nadzieję że cd projekt wyciągnie jakieś wnioski i zacznie mierzyć siły na zamiary a Cyberowi życzę żeby nadgonił w następnych latach dzięki wsparciu patchy i dodatków. Jak masz zamiar odpisywac w stylu NO ALE RPZECIE JEST DOBRZE JEST 91 NA META, FABUŁA GIT to proszę cię nie komentuj bo nie gadamy o tym czy gra jest zła czy dobra. Tylko o tym, że nie spełniła do końca oczekiwań i nie ma co do tego wątpliwości. Oczekiwań zarówno graczy którzy chcieliby pograć w dopracowaną produkcję jak i inwestorów którzy spodziewali się po redach drugiego rockstara.

#cyberpunk2077 #gielda #gry #konsole #pcmasterrace
stefan8800 - Redzi są na 100% zawiedzeni. Ta gra miała potencjał na metacritic na poz...

źródło: comment_1607418766wnHU30bMvryaQxjp1Qk1e2.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@stefan8800: gra mogła być 10/10 ale hype train spowodował premierę o rok za wcześnie. Zresztą cała gra powstawała za długo przez co już na starcie jest technologicznie starociem. Wchodzimy w next-gen a gra jest starociem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stefan8800:
Wydali z opóźnieniem grę ze sporą ilością błędów. Czemu mają być zawiedzeni, oczekiwali cudu czy jak? Zawiedzeni mogą być tylko tym, że nie dopracowali tego lepiej.
  • Odpowiedz
Poczekajmy na drugą ocenę, TLOU2 ma metascore 93, ale za to userscore tylko 5.7


@KeYzO: po co czekać na drugą ocenę, gdy po przecinku podałeś dowód, który pokazuje, że userscore jest #!$%@?? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@stefan8800: przecież ten ranking jest zupełnie bez sensu. Korytarzowy remaster dark souls czy liniowe tlou2 dostaje 95, chińskie bajki typu persona również 95. A wyścigówka f1 z coroczną odsłoną dostaje tyle co najbardziej rozbudowany symulator latania. xD
  • Odpowiedz
@KeYzO: zgoda, zresztą sprzedaż sama wszystko zweryfikuje. Ja chciałem tutaj napisać głównie z punktu widzenia inwestorów, dla których średnia 91 jest grubo poniżej oczekiwań bo oczekiwano legendarnego statusu z 95. A niestety według badan i statystyk wpływu metacriticu na sprzedaż, może to mieć spory wpływ na początkową sprzedaż. Nie mam wapliwości, że gra po patchach będzie świetna i jednym z lepszych rpg ale na razie troche zawiodła
  • Odpowiedz
@stefan8800 nawet jeśli gra okaże się "tylko" bardzo dobra, to i tak szacunek dla Redów że spróbowali nowej marki, zwłaszcza w takim niszowym settingu jakim jest cyberpunk, a nie wałkują kolejnego Wiedźmina jakby to Ubisoft zapewne zrobił. Można już dzisiaj powiedzieć że gra na pewno będzie hitem. Ale, że nie takim mocnym na jaki była kreowana? No cóż po części winę ponoszą za to gracze, którzy sami też trochę nakręcili hype.
  • Odpowiedz
@Theos: chyba nie chcesz mi powiedzieć, że wrzucanie chińskiego gówna z kreskówkową grafiką znaną z chińskich bajek typu persona 5 do tego samego rankingu z osiągnięciem technologicznym jakim jest najnowszy flight simulator ma jakikolwiek sens? Słaba zarzutka, ale nic... odpisałem to 2/11.
  • Odpowiedz
@mitotasak: Ja się powtórzę z poprzednich wpisów ale przeczytałem chyba wszystkie recenzje już jakie wyszły + filmiki na yt i mediana opinii jest taka. Ta gra to arcydzieło i jeden z lepszych rpg ostatnich lat ale to arcydzieło jest zakryte lawiną bugów i problemów technicznych.
  • Odpowiedz
@stefan8800: nawet jeszcze nie było premiery ale ty już wiesz, że gra nie sprostała wymaganiom, bo recenzenci, dali 9, no tylko oni narzekali prawie tylko na bugi, a one będą wyeliminowane w większości w day one patchu, więc oceny graczy mogą być dużo lepsze.
  • Odpowiedz
@Nihas: ehh, ja piszę z punktu widzenia inwestorów i średniej ocen na którą bardzo zwracają uwagę. Ta gra bedzie świetna ale za jakieś 2 miechy. Ale metacriticu się nie cofnie
  • Odpowiedz