Wpis z mikrobloga

@Greiz: zależy od konkretnego ekspresu. Niektóre bardziej zaawansowane dobierają jeszcze grubość mielenia, temperaturę wody i ilość zmielonego ziarna, ale w większości wszystkie wyjdą takie same.
@Kulek1981 @JuneJohn Teoretycznie opcje temperatury można zmienić przy każdym na takie same a ustawienia grubości mielenia nie są zmieniane przez program. Czyli pewnie jedno i to samo tylko wszystko zależy od stosunku ilości kawy do ilości wody..
Czyli teoretycznie duże espresso to cafe lungo ;)
@Greiz wszystkie będą identyczne, proces parzenia wygląda tak samo. Chyba że do każdej z tych kaw dasz inny aromat i temperaturę. Jeśli mówimy o ekspresie który jest na zdjęciu nie jest taki mądry żeby sam sobie ustalał jakiekolwiek parametry, poza tym i tak tu są tylko 3: ilość napoju, moc kawy (im większa tym więcej kawy namieli) no i temperatura. Są ekspresy które same regulują stopień mielenia, tryb pracy pompy itp. ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Greiz: Regulację mielenia masz w krupsach ea9000, ale z tego co przeglądałem system, grubość mielenia mimo że sterowana silnikiem, dalej wymaga manualnego kliknięcia.
@michal_gol: nie spotkałem jeszcze automatu, który robi dobre ristretto. Nie wszystkie robią dobre espresso. Chyba czas zrezygnować z automatów i kupić pożądny młynek i ekspres kolbowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@michal_gol A możesz zrobić np Americano i spojrzeć czy po wlaniu kawy do filiżanki dolewa wrzątku osobną dyszą, która służy do wrzątku? Bo jeśli tak to ekstra i ma to sens, jeśli nie to xD i #!$%@? warte są te przepisy na kawę. Przyznaję bez bicia że handluje też Melittą, ale z powodu natłoku pracy na serwisie nigdy nie miałem czasu żeby dłużej się pobawić tym modelem.
@trzymampuszkazadwauszka: Tak dokładnie robi americano, natomiast long Black leje na początku wrzątek a później kawę. Byłem w szoku bo jestem przyzwyczajony do americano z auliki która robi pauzy podczas parzenia a później dolewa wrzątek przez blok (popłuczyny)
@trzymampuszkazadwauszka: Nie takie zazdro bo załącznik ¯_(ツ)_/¯
Co do xD z aulikami to piękne jest to że cieknie podczas odwapniania, w 2 fazie a normalnie nie. Ogólnie te nowe Saeco to coraz gorzej. W otc lipne zawory i ostatnio nowa sztuka nie odpaliła - padnięta płytka z LCD. Auliki to oddzielny temat. Idee potrafią się wysypać po mniej niż 10k kaw
michalgol - @trzymampuszkazadwauszka: Nie takie zazdro bo załącznik ¯\(ツ)_/¯
Co do xD...

źródło: comment_1607464818iHAkodxh5Tv9fwk8mdLCsw.jpg

Pobierz