Wpis z mikrobloga

Sprawa ma się tak. Od roku, czyli od momentu kiedy wprowadziliśmy się do własnego mieszkania nie mamy szafy w korytarzu. Kiedy przyszedł czas funduszy to stolarze śpiewali po 5500pln. Mam opory przed wydawaniem takiej gotówki, bo uważam, ze ceny w trójmieście na wszelkiej maści usługi są z kosmosu. Poprosiłem znajomego o pomoc w pomierzeniu i wypisaniu formatek do zamowien, bo chłopak u siebie tez sam robił, a ja to pierwszy raz mialem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zamówiłem na razie frontów, a na płyty wydałem 730pln. Licze ze 2500 to będzie maks ile wydam na całość. Trzymajcie kciuki, bo jeszcze nic nie rozwaliłem, ale wszystko jest kwestia czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #meble #stolarstwo #zrobtosam #handmade #remontujzwykopem #remont #szafagra
Aeciatko - Sprawa ma się tak. Od roku, czyli od momentu kiedy wprowadziliśmy się do w...

źródło: comment_1607273246Pd1rxzhT230YLTNAShFnn0.jpg

Pobierz
  • 98
@Aeciatko: Jak czasem czytam te wpisy, to mam wrażenie, że żyjemy na innej planecie. XD jakieś gówno meble ze sklejki za kilka tysięcy złotych, no ok mówi się trudno, ale porównywanie tego do pracy stolarzy xDDDDDDDDDDDDD
#!$%@?
@Aeciatko: Mój ojciec jest stolarzem z ponad 20 lvl doświadczenia, wiem trochę jak wygląda taka praca i jaki proces przechodzi się od pociętej płyty do gotowego mebla więc już teraz ci życzę powodzenia bo ci się mega przyda XD
@Aeciatko: No tak jest w każdej dziedzinie życia, czy to naprawa auta, złożenie szafy czy wymurowanie domu, na wszystkim można zaoszczędzić kupę kasy jeśli ma się czas i chęci albo umiejętności.

Każdy by chciał zarabiać dużo ale płacić innym mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aeciatko: No tak jest w każdej dziedzinie życia, czy to naprawa auta, złożenie szafy czy wymurowanie domu, na wszystkim można zaoszczędzić kupę kasy jeśli ma się czas i chęci albo umiejętności.


Każdy by chciał zarabiać dużo ale płacić innym mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Murasame: I tak i nie. Mechanikowi płace z czystym sumieniem. Są prace których nie chciałbym próbować wykonywać. Nie rozumiem jednak jak można
@bonus: Jakiej pracy by nie wykonywali to na osoby które mierzą szafe, projektują, zamawiają formatki a później to składają mówi się: stolarz. Może nie jest to rzeźbienie w drewnie mebli które będą za jakiś czas antykami, ale praca jak każda inna.
Cieszę się ze masz dębowe meble na chacie ale mi ta gowno sklejka w 50metrowym apartamencie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w zupełności wystarcza. Tymbardziej ze staram
@Aeciatko:

Nie rozumiem jednak jak można liczyć sobie tyle pieniedzy za coś co większość ludzi mogłaby wykonać sama


Oj tak można napisać o prawie wszystkim. Ile czasu poświęciłeś ze znajomym na zaprojektowanie tego, zamówienie i montaż? Do tego jakieś paliwo, żeby dojechać do klienta, narzędzia, a nie jakieś pożyczone itd.

Absolutnie nie chcę sam pisać czy to drogo czy nie, ale ciekawi mnie ile tak na oko sam być zażądał za
@Aeciatko: taktyczn komentarz, tez myśle żeby sobie samemu zrobić szafę czy inne półki, ale wszyscy odradzaja, sugerując ze może się to rozpaść po tygodniu xD

Projek zrobiłeś sam czy ktoś ci pomagał to ogarnąć?
Nie zamówiłem na razie frontów, a na płyty wydałem 730pln. Licze ze 2500 to będzie maks ile wydam na całość. Trzymajcie kciuki, bo jeszcze nic nie rozwaliłem, ale wszystko jest kwestia czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Aeciatko: w połowie projektu odkryjesz że włożyłeś już tyle kasy ile byś zapłacił za gotowe i to nie licząc utopionego czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Emprzem:

@Aeciatko: taktyczn komentarz, tez myśle żeby sobie samemu zrobić szafę czy inne półki, ale wszyscy odradzaja, sugerując ze może się to rozpaść po tygodniu xD


Projek zrobiłeś sam czy ktoś ci pomagał to ogarnąć?

@Emprzem: projekt to zwykły rysunek z kreskami gdzie maja być szafki/płyty. Najważniejsze to idealne zmierzenie każdego fragmentu. Jak masz czas to ogarnij to sam i udowodnij znajomym ze można. Ja tak ogarnalem łazienkę ucząc
Aeciatko - @Emprzem: 
 @Aeciatko: taktyczn komentarz, tez myśle żeby sobie samemu zro...

źródło: comment_16072934811Fkciq3B2Ndg5HuXhtwTri.jpg

Pobierz
Nie zamówiłem na razie frontów, a na płyty wydałem 730pln. Licze ze 2500 to będzie maks ile wydam na całość. Trzymajcie kciuki, bo jeszcze nic nie rozwaliłem, ale wszystko jest kwestia czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Aeciatko: w połowie projektu odkryjesz że włożyłeś już tyle kasy ile byś zapłacił za gotowe i to nie licząc utopionego czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@NPC_358034: