Wpis z mikrobloga

Sprawa ma się tak. Od roku, czyli od momentu kiedy wprowadziliśmy się do własnego mieszkania nie mamy szafy w korytarzu. Kiedy przyszedł czas funduszy to stolarze śpiewali po 5500pln. Mam opory przed wydawaniem takiej gotówki, bo uważam, ze ceny w trójmieście na wszelkiej maści usługi są z kosmosu. Poprosiłem znajomego o pomoc w pomierzeniu i wypisaniu formatek do zamowien, bo chłopak u siebie tez sam robił, a ja to pierwszy raz mialem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie zamówiłem na razie frontów, a na płyty wydałem 730pln. Licze ze 2500 to będzie maks ile wydam na całość. Trzymajcie kciuki, bo jeszcze nic nie rozwaliłem, ale wszystko jest kwestia czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #meble #stolarstwo #zrobtosam #handmade #remontujzwykopem #remont #szafagra
Pobierz Aeciatko - Sprawa ma się tak. Od roku, czyli od momentu kiedy wprowadziliśmy się do w...
źródło: comment_1607273246Pd1rxzhT230YLTNAShFnn0.jpg
  • 98
@Aeciatko: ile godzin przy tym spędziłeś? To będzie najlepszy wyznacznik tego, czy się opłaciło. Pomijamy "fun factor".


@boryspo: Składanie tego co jest teraz, mierzenie i jeżdżenie po hurtowniach żeby zamowic i później odebrać to pewnie nie wyszła mi nawet dniówka.
@Aeciatko: Jak sobie dziś pomyśle ze typ wziął za moja mikro szafę 1100 to mnie boli portfel. Dziś bym to sam zrobił w jeden wieczor, ale wtedy żona była brzuchata, inne sprawy mieliśmy na głowie.

Swoją drogą jest jedna rzecz, której malkontenci z tego wątku nie sklejają - satysfakcji z własnej roboty. Powodzenia i pochwal się efektem końcowym.
@Aeciatko: coś kręcisz. Pisałeś, że dodatkowo porównywałeś ceny, a gdzie same zakupy, mierzenie, cięcie, łączenie. Albo jesteś zawodowym stolarzem albo grubo niedoszacowałeś.


No i to jest jeszcze dalekie od skończenia...

@boryspo: Ile czasu potrzeba na pomiar? 3hurtownie są przy jednej ulicy. Nic nie ciałem bo od tego jest hurtownia z płytami. Wypełnienie formatek to przepisanie pomiarów wiec żadna filozofia. Droga do hurtowni i z to dla mnie 15minut w jedna
@Aeciatko: Plus taki, że stolarz by zrobił to z 3 modułów przez co straciłbyś 11 cm przestrzeni (podwójna płyta bo moduły. Razi w oczy łączenie płyt oraz wystające półki poza obrys szafy. Blokuje to otwieranie dolnego frontu do 90
stopni, chyba że będzie jeden to jeszcze gorzej. Kleiłeś coś czy wszystko na wkręty?
Wrzuciłbym blendę z akrylu ew. z płyty kolorowej, tylko pytanie ile tam masz przestrzeni do sufitu bo pewnie
@Aeciatko: Plus taki, że stolarz by zrobił to z 3 modułów przez co straciłbyś 11 cm przestrzeni (podwójna płyta bo moduły. Razi w oczy łączenie płyt oraz wystające półki poza obrys szafy. Blokuje to otwieranie dolnego frontu do 90

stopni, chyba że będzie jeden to jeszcze gorzej. Kleiłeś coś czy wszystko na wkręty?
Wrzuciłbym blendę z akrylu ew. z płyty kolorowej, tylko pytanie ile tam masz przestrzeni do sufitu bo pewnie
@Aeciatko: Możesz też po skosie ściąć kawałek wyżynarką czy co tam masz i wciąż mieć zawiasy po lewej, autystyczna asymetria.
A #!$%@?ć te łączenia jak i tak zasłonisz