Wpis z mikrobloga

@MaxVerstapen: ano, ciekawe co się stanie. przerabiam podobną sprawę, tyle że dotyczącą dowodu rejestracyjnego. zasadniczo dopóki nie zgłosisz się po odbiór dokumentu i ktoś nie zaznaczy w systemie co trzeba, to prawdopodobnie będziesz traktowany jako osoba z zawieszonymi uprawnieniami, czyli przedłużenie na 6 miesięcy. nie szukaj w tym sprawiedliwości czy logiki, cała ta instytucja pozwalająca bagietom arbitralnie decydować o kierowaniu pojazdami, to kpina.
@MaxVerstapen: czemu jak w lesie?
Nie odebrałeś więc nie zmieniło status. Nikt nie siedzi na komputerze by patrzeć o dzisiaj XX.XX.2020 pan Max Verstapen znowu może na legalu jeździć samochodem, odblokujemy mu teraz blankiet
@MaxVerstapen: dzwonisz na ten komisariat ze swojego regionu, tam gdzie go zabrali i cisniesz dyżurnego w tej kwestii.

Jakby Cię złapali i dostaną info, że masz zabrane, ale już odebrane to raczej nikt Ci problemów nie zrobi, najwyżej jak bez dokumentu mandat 50, CHYBA, że już nie trzeba prawka mieć przy sobie (?)
@MaxVerstapen: no policja ma system Cek, tam widać zapewne, czy masz zatrzymane uprawnienia, cofnięte, zablokowane, czy coś. To, że nie trzeba prawka mieć nie znaczy, że przy kontroli policjanci tego nie sprawdzą.
Czemu dopiero w czerwcu?
@pjoooter: nie miałem nigdy w życiu cofniętych albo zawieszonych uprawnień - został mi tylko zatrzymany na 3 miesiące dokument czyli prawo jazdy. Musisz pojąć istotę problemu - nie ma przepisów określających czy można jeździć po minięciu 3 miesięcy ale bez odebrania dokumentu. Logika podpowiada 50zł za brak dokumentu, jednak przeszła ustawa i nie musisz już mieć prawka przy sobie. Znając życie trafię na jakiegoś #!$%@? policjanta i mi #!$%@? kolejne 6
@MaxVerstapen: dowiedziałeś się coś więcej? Bo mam identyczną sytuację. Minęły 3 miesiące, a status blankietu w mObywatel widnieje jako zatrzymany. Do wydziału komunikacji w którym prawo jazdy czeka na odbiór mam 900km i nie chciałbym niespodzianek przy kontroli