Wpis z mikrobloga

Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoczone Europy, czyli kolejny lvl w ewolucji Unii Europejskiej.

Tak zintegrowana Europa byłaby jeszcze poważniejszym graczem w światowej rozgrywce gospodarczej, w której karty rozdają obecnie USA i Chiny.

Niestety, brainlety z Polski i Węgier hamują rozwój w tym kierunku; oczywiście w innych krajach Unii też są ruchy populistyczne, ale na szczęście tych krajów - nie są u władzy.

#europa #swiat #gospodarka #uniaeuropejska #bekazpisu #bekazprawakow #niepopularnaopinia
Wariner - Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoc...

źródło: comment_1607093948hHgpGybg9Ekqeof4hugMcw.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
Niestety, brainlety z Polski i Węgier hamują rozwój w tym kierunku


A ty wiesz, że to właśnie w Polsce jest największe poparcie dla UE? XD
Żadnej prawdziwej integracji nie będzie, bo Niemcom pasuje to co jest, nie chcą płacić za bankrutów z południa. W Holandii to więcej ludzi chce wyjść z Unii niż w niej zostać, a jakikolwiek nowy traktat wymaga tam referendum. Belgia to się niedługo sama rozpadnie na dwa, nie
  • Odpowiedz
@Wariner: tak dziala demokracja parlamentarna xD
bylo zostac przy narodowym socjalizmie pewnego akwarelisty to polaczki juz teraz zamarzalyby razem z wegrami gdzies pod stalingradem
  • Odpowiedz
@Wariner: I co wtedy? Nastąpiłby "zrównoważony rozwój". Dziwnym trafem Niemcy nie potrafią od 30 lat zrównoważyć rozwoju byłego Enerdówka. Na pewno sobie poradzą z całą Europą.

Aha. Istnieje jeszcze inna federacja niż Stany Zjednoczone. Inna niż postulowane Stany Zjednoczone Europy. Mowa oczywiście o Federacji Rosyjskiej, gdzie Moskwa jest cacy, Piotrogród trochę za nią, a reszta żyje w g****e i dopłaca by w stolicy były fajerwerki.
  • Odpowiedz
@Kotouak ten sen o federacji, polega na tym, że polarowa podlasia jeździ na ogórki u I szparagi do Niemiec i w interesie mocarzy europejskich nie ma żadnego plusa , aby ten stan rzeczy zmienić xD
Aha i jeszcze zmieniać pieluszki dziadkom, co mają tatuaż SS pod pachami
  • Odpowiedz
@Wariner Europa nie będzie takim graczem bo sama siebie ogranicza. Swoją drogą to chyba lepiej bo w.tym wyścigu o rozwój jesteśmy na tak im poziomie że można myśleć nad tym żeby zwolnić i trochę skorzystać z tego co mamy.
  • Odpowiedz
@Axim: "Niemcy", "mocarze", "ss" itp itd. zapomniałeś tylko o żydach i gejach.
A wcześniej ktoś ma ból czterech liter o to, że nastolatka zrobiła sobie kolorowe włosy ¯\_(ツ)_/¯
Ja już się nadyskutowałem z takimi "argumentami".
Przykro mi, ale nie chce mi się znowu pisać tego samego co już tysiąc razy powiedziałem.
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Wariner:

Marzy ci się moloch biurokratyczny z władzą gdzieś daleko, gdzie wielcy będą rozgrywali swoje interesy.
A może myślisz, że unijne elity będą tylko myślały jak tu zrobić dobrze europie wschodniej? Święta naiwności.
Władza powinna być jak najbliżej ludzi, a nie gdzieś daleko. Przykład USA pokazuje czym to sie kończy - rządzą wielkie korporacje, które przekupują polityków, a zwykli ludzie nie mają nic do gadania...
  • Odpowiedz
@Kotouak: Upadek obyczajów to pikuś przy katastrofie która by czekała Polskę. Z resztą w zasadzie wszystko co robi UE od dobrych 5 lat tylko ją osłabia. Począwszy od spraw w Rosją, Turcją, problem uchodźców, braku panowania nad własnymi granicami, przeniesienie większości przemysłu ciężkiego, idiotycznych przepisów śmieciowych które polegają na eksporcie śmieci gdzieś w świat czy zabicia przemysłu hutniczego ideologicznymi bzdurami. Do tego masa problemów społecznych które sami tworzą a ktore wybuchną
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Wariner: @Wariner: Europejska federacja to wydaje mi się że tylko mokry sen europejskiej klasy średniej. Bardzo spoko idea, ale oprócz niższych warstw społecznych oczywiście to same elity rządzące UE nie mają pomysłu jak to rozegrać. Wydaje mi się, że meeeega ciężko byłoby pogodzić interesy poszczególnych państw. Ciężko mi sobie wyobrazić aby państwa jak Niemcy czy Francja zrzekły się swojej dominującej roli na rzecz wielkiego państwa europejskiego.

Ale oczywiście sama idea
  • Odpowiedz