Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Różowy, 18 lvl.

Potrzebuje rady.
Mam upławy i ciągłe problemy przez tabletki, szczerze nie chce mi się walczyć z tym i co chwilę zmieniać tabletek.
Branie ich też jest uciążliwe.

Co polecacie? Myślałam o spirali ale wiem, że w tym państwie w tym wieku na pewno mi nie założą.
Jaka antykoncepcję polecacie w tym wieku? Poza oczywiście metoda przerywana i kondomami. Potrzebuje cos bez efektów ubocznych jak upławy i ból podczas stosunku bo mam już tego dość.
#pytanie #zwiazki #rozowepaski #zdrowie #antykoncepcja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fc9c2181831d2000bfc1904
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 27
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym polecila Ci np.obserwacje.
Są różne rodzaje metod objawowo-termicznych, Rotzera,Billingsów, Kippley'ow. Różnia się pewnymi aspektami, ale wszędzie podstawa to obserwacja tzw.podstawowej temperatury ciała i zmian sluzu w czasie cyklu. 100%oparte na biologii i wiedzy medycznej.
Na początku jest to trochę upierdliwe, ale po jakims czasie lecisz na automacie.
Wiesz, kiedy masz dni niepłodne, kiedy owulacja, czyi się przesunęła, czy nie.
Można stosować jako dodatek do metod niehormonalnych, ale na
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: upławy i ból podczas stosunku to nie efekt antykoncepcji, tylko jakieś problemy ze zdrowiem. Powinno się je wyleczyć.
Jest sporo innych metod, które nie wymagają codziennego stosowania, np: plastry (zmiana co tydzień), krążek (zmiana co miesiąc), implant (co 3 miesiące), no i wkładka domaciczna (zwana potocznie spiralą).
Ale najpierw trzeba wyleczyć to co ci się dzieje, bo upławy i ból mogą świadczyć o jakimś zapaleniu lub infekcji!
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dodatkowo wkładka jest zakładana tzw. nieródkom czyli kobietom które nie rodziły - są specjalnie mniejsze wkładki. Niemniej są lekarze którzy nie będą chcieli się na to zgodzić - trzeba po prostu inc do takiego, który nie będzie miał obiekcji.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: spirala nie jest też bezproblemowa. Zakładałam prywatnie mając 21 lat i lekarz po usłyszeniu, że nie mogę przyjmować hormonów nawet nie próbował mnie odwieść od tego pomysłu, pomimo przeciwwskazań takich jak to, że nie rodziłam. Aktualnie nie wiem, czy bym się zdecydowała na spiralę po raz kolejny.

Wśród tych wszystkich komentarzy piszących, że "spirala jest najlepsza" nie ma krzty zrozumienia dla osoby, która ma to w sobie. Wiążę się to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A jakie badania wykonujesz regularnie? Chodzisz cały czas do tego samego lekarza? Może potrzebna jest tutaj konsultacja z innym? Niekoniecznie to co piszesz to wina tabletek (chociaż może być i tak że nie są dla ciebie, a ciągła ich zmiana na inne to nie rozwiązanie), ale musisz to wyleczyć, bo może się z tego zrobić nieciekawa sytuacja.
Konieczne moim zdaniem jest znalezienie jakiegoś sensownego lekarza, przeprowadzenie wywiadu i zrobienie badań
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Na początek znajdź sobie dobrego endokrynologa. Podkreślam: dobrego. Nie jakiegoś konowała. Zrób badania hormonalne bez tabletek przy normalnym, regularnym cyklu i z tymi badaniami do kogoś ogarniętego. Możesz mieć jakieś nie zdiagnozowane nadczynności/niedoczynności, które w połączeniu z tabletkami dają takie objawy lub naturalnie niższe poziomy którego z hormonów. Dopowiem jeszcze, że dobry endokrynolog jest w stanie ustawić ci tabletki i leki tak, że w ogóle nie będziesz miała okresu. (bo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Czyli jesteś jeszcze za młoda, by popuszczać szpary ( ͡° ͜ʖ ͡°) dorośniesz, to zrozumiesz
Pigułki nie powodują uplawow ani bólu podczas stosunku, widać jak jesteś dojrzała, nie wiedząc jak działają piguły XD pewnie chłopak godnie dostarczył czy jakiejś grzybicy czy innego świństwa. Po to są właśnie gumki, nie tylko chronią przed ciaza ale przed reszta syfu. A nie wiesz gdzie on jeszcze wkłada bydlaka (
  • Odpowiedz