Wpis z mikrobloga

@Przygrywnafide u mnie na wsi, same nowe domy, połowa ludzi nie zgodziła się na światłowód, mimo że chcieli tylko podciągnąć infrastrukturę do domów bez konieczności deklaracji podłączenia.. Więc działają sobie na jakichś smieszcznych radiowkach i mi hula 600Mbps
  • Odpowiedz
@Przygrywnafide: to tam ch|_|j, sąsiadka też się nie zgodziła na światłowód (tym samym blokując inwestycję w całym pasie domów), oraz wyłączyła wifi i przeszła na kabel. Telefony prawdopodobnie nadal ma na transmisji komórkowej ;-) Dodam, że udostępnia pierdy o raku z 5G w necie i jest nauczycielką małych bombelków - mam nadzieję, że nie wciska im swojej ciemnoty.
  • Odpowiedz
@Przygrywnafide u mnie w #!$%@? lat temu pociągnęli światłowód pod ziemią ( ͡º ͜ʖ͡º) po ukosie działek tak, że jak ktoś chce dom postawić to musi 20 metrów od ulicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Przygrywnafide:

Ja właśnie kopię światłowód w Niemczech. Tutaj mają #!$%@? na punkcie tego, żeby był. Wiele wsi jest zapóźnionych technologicznie i chcą to jak najszybciej nadrobić.

Może była propozycja by pół wsi rozkopali.


@chomik3:

A w czym to problem? Porządna firma wykopie i zakopie tak, że po tygodniu nie będzie widać co było robione.
  • Odpowiedz
Mają wodociąg i kanalizację czy też wolą studnie i szambo


@goferek: ale wiesz, ze akurat studnia i szambo jest lepsze niż kanaliza? U mnie na wsi jak podłączyli kanalize to Rachunki wzrosły 4 krotnie. A woda ze studni jest prawie darmowa, oczywiście nie mówię o studni gdzie trzeba wiaderkiem nabierać tylko z pompą elektryczną.
  • Odpowiedz