Wpis z mikrobloga

@josedra52: światłowód napowietrzny możesz budować tylko na stworzonej uprzednio infrastrukturze. Jeżeli takowej nie ma to nie możesz wbić słupa w ziemię i polecieć na świetle. Wszystkie napowietrzne konstrukcje światłowodowe mają krótkie dystanse. Zawsze do skrzynki na słupie leci kabel z ziemi, bo w ziemi nic mu nie zagraża i rozwiązanie jest bardziej trwałe.W przypadku osiedli domków jednorodzinnych masz jakąś skrzynkę na słupie, do której leci kabel z ziemi i rozdziela to
  • Odpowiedz
@lizakoo: Ja na wsi mieszkam, słupy energetyczne znajdują się w miarę blisko. W sąsiedniej wsi 2 lata temu też zakładali na słupach.

Na ten moment mam do dyspozycji stare łącze to/Orange 1mb/s lub LTE i z tego drugiego korzystam póki co.

Kilka lat temu miałem radiówkę ale cenowo to było niestety słabe i jakościowo z resztą też.

Dlatego liczę na ten światłowód.
  • Odpowiedz
@lizakoo: u mnie na wsi tauron robi światłowody i właśnie wiesza na słupach. a za słupy płacili ludzie dawno temu (betonowe, zrzutka była z dopłatą z gminy jak rozumiem), więc muszą prosić o zgody.

@Przygrywnafide: jedyna rodzina u mnie na wsi, która nie chciała się zgodzić na powieszenie światłowodu na słupie to taka, co z miasta się przeprowadziła. reszta podpisała bez problemu.
  • Odpowiedz
@Przygrywnafide: Nie uwierzyłabym ALE pamiętam jak pracowałam w Orange i przenieśli mnie na słuchawkę bo likwidowali mój dział. Miałam dzwonić na światłowód i oczywiście większość bazy to były jakieś wieśniaki bo normalni ludzie jak mają to biorą.
"Pani ja to już mam światło i wodę"
"Pani ale ja tu mam dekoder i satelyte u was"
"A sasiadka mówiła żeby nie zakładać bo u niej kurczaki zdychajom"
I potem u mnie, w
  • Odpowiedz
@goferek: Ty się śmiej, ale przed gazociągami ludzie kiedyś też strajkowali ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tacy debile od zarania dziejów byli, są i będą ¯\_(ツ)_/¯ Gazociąg ich zagazuje, 5g usmaży mózg, światłowód spowoduje raka, w wodociągach pewnie zatruta woda... ale nie wiem co wymyślić do kanalizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Przygrywnafide: Nie bój żaby. Kiedy sąsiad nie podpisze zgody na instalacje światłowodu to po prostu światłowód ominie jego działkę xD Inwestycja i tak będzie zrealizowana i każdy kto chce będzie miał dostęp do sieci.
  • Odpowiedz
pobuduje się pod miastem


@goferek: Czyli na wsi, bo w Polsce nie ma przedmieść. Jedziesz na wieś i zaskakuje cię, że w pakiecie możesz dostać jakieś dziwne odchyły typu "Światłowód? Nie, dziękujemy, my wierzymy w krześcijańskiego Pana Boga".
  • Odpowiedz