Wpis z mikrobloga

@lizakoo: Przepraszam bardzo, ale #!$%@? Pan głupoty. Zapoznaj się z programem POPC. Pracuję jako projektant sieci światłowodowych, projektuję sieci w powiecie Tomaszowskim i jeśli tylko istnieją słupy energetyczne to właśnie na nich projektujemy sieci. Projektujemy tak, ponieważ:
- szybciej podwiesza się na słupach niż kopie w ziemi
- nie ma potrzeby zamawiania map do celów projektowych( długo się czeka i dodatkowe koszty)
- często nie ma miejsca lub są duże trudności ze znalezieniem miejsca na nasze światełko( wąska działka, szeroka ulica, obca infrastruktura)
- wybudowanie przyłącza do domu jest również prostsze i szybsze drogą napowietrzną niż
  • Odpowiedz
@pkraska31: Tak mnie uczono. Miałem krótki epizod związany ze spawaniem światłowodów i zostałem nauczony, że zawsze to idzie po zbudowanej infrastrukturze i w miarę możliwości zawsze w ziemi. Głównie robiliśmy to w mieście i wszystko szło ziemią do piwnic. Wiem, że to mufa światłowodowa z zapasem, ale staram się nie używać pojęć, których rozmówca może nie rozumieć. Dzięki za poprawienie mojego błędnego myślenia.
  • Odpowiedz
@lizakoo: Sytuacja w mieście i podłączanie bloków ma się inaczej, tam rzeczywiście przyłącze robione jest doziemnie. Na wsiach, mniejszych miejscowościach i przy podłączaniu domów jednorodzinnych jest tak, jak napisałem.
  • Odpowiedz
@Przygrywnafide: U mnie było podobnie. Chcieli zawiesić światłowód na słupach energetycznych. Tylko jeden "kabelek" więcej, nikomu to nie powinno robić różnicy, ale ze względu na to, że linie energetyczne przebiegają nad działkami to ludzie musieli podpisać, że zgadzają się na to. 70-letnia sąsiadka nie chciał podpisać, bo "ona tego nie używa", przez co nie ma światłowodu w ogóle.

  • Odpowiedz
@lizakoo montowałem światłowody w Hiszpanii w 2015r i w miejsach gdzie nie było możliwości przeprowadzenia światłowodu z jednej studni telekomunikacyjnej do drugiej- szliśmy elewacjami budynków więc prowizorka wchodziła w grę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale infrastrukturę też wykorzystywaliśmy:
na prowincji gdzie były pola zdarzało się, że używaliśmy słupów telekomunikacyjnych którymi szedł stary przewód ADSL i ciągnięty był po nim światłowód.
  • Odpowiedz