Wpis z mikrobloga

@miazdzacyorangutan: A szukasz pomocy w języku polskim, czy angielskim? Ja nigdy nie miałem problemu z otrzymaniem odpowiedzi w języku angielskim, pytając zawsze o inne od tych rzeczy, na forum danej dystrybucji. Poza tym trzeba też umieć szukać rozwiązań na analogiczne problemy, bo generalnie prawie każdy temat już zazwyczaj jest w jakiś sposób uprzednio poruszony, a jego problem rozwiązany.
  • Odpowiedz
Apple to najgorszy przykład korporacjonizmu, gdzie biorą rozwiązania Open Source, dodają swoje zmiany ale nie chcą ich udostępniać.


@a231: nie chcą bo nie muszą :P Biorą rzeczy na licencji BSD, a nie GPL i mają pełne prawo wedle licencji do nieudostępniania zmian.

A tak btw, to polecam https://opensource.apple.com/
  • Odpowiedz
A ja dorzucam AIX’a i HP-UX. Tab nie działa, kursor nie działa... czasami mam ochotę spalić te frame’y :). Linuch potrzebuje czasu i cierpliwości, Mac natomiast dolarów :)
  • Odpowiedz
Takiś mądry? To spróbuj jakiś własnościowy soft zainstalować, kompilowany pod XP.

"Takiś mądry? To spróbuj jakiś własnościowy soft zainstalować, kompilowany pod Ubuntu 14.04." - Kompilacje sprzed 6 lat przeważnie da się. Ew. kłopoty są z Pythonem2 zamiast 3, są PPA z łokeroudami.

@bledny:
  • Odpowiedz
@pablooooo:

W internecie spędzam tyle czasu, żeby zamówić. Przywożą, podłączam, działa.
Może dlatego, że jądro monolityczne?
Może dlatego, że system pyta, "czy zainstalować niewolne sterowniki?"
Może dlatego, że drukarki, jak pod Maki, chodzą na CUPS?
  • Odpowiedz
Na linuksach działa wszelki profesjonalny soft, open source, darmowy, płatny, closed source, choć niekoniecznie nazywa się Adobe Premiere, Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Camtasia, Vegas czy Fruity Loop (tylko DaVinci, OBS Studio, Ligdtworks, Darktable, RawTherapee etc...). Mnie, np., nie interesuje, czy to Adobe, tylko czy działa, tj. robi to, czego się spodziewam, dobrze.

@LuxEtClamabunt:
  • Odpowiedz