Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 838
@shitman6: dlaczego umarli? Przez wirusa? Czy przez niewydolną służbę zdrowia? Taka interpretacja rzeczywistości jest płytka
  • Odpowiedz
@shitman6: Leżałem w szpitalu w listopadzie 2016 na oddziale wewnętrznym. Ludzie leżeli na korytarzu, umierali hurtowo a pandemii nie było. Nie wirus zrobił kuku służbie zdrowia tylko Polska służba zdrowia nie działała długo przed koronawirusem.
  • Odpowiedz
Przez wirusa? Czy przez niewydolną służbę zdrowia?


@Kolsky: a czy niewydolność służby zdrowia nie jest spowodowana wirusem? ( _)

Nie wirus zrobił kuku służbie zdrowia tylko Polska służba zdrowia nie działała długo przed koronawirusem.


@fiolkins: dlatego mamy rekord zgonów, brzmi sensownie
  • Odpowiedz
  • 7
@fiolkins prawda ale prawdą jest też, że śmiertelność skoczyła. W miejscu na nekrologi jeszcze w wakacje nie zapełniał się nawet jeden pasek od góry do dołu.
  • Odpowiedz
@shitman6: To jak Jenga, wyciagali klocki az sie wywrocilo. W 2016 roku spedzilem na SOR 12 godzin w dwoch szpitalach mimo stanu zagrazajacemu zyciu. System tak dzialal tylko nikt o tym nie wiedzial bo maly procent ludzi potrzebuje pomocy szpitalnej.
  • Odpowiedz
@fiolkins: niby umiera najwięcej ludzi od bardzo dawna, ale nie ma co się przejmować bo w 2016 spędziłeś na sorze aż 12h, a poza tym to nie tylko u nas, więc to nie przez wirusa. Poważnie używasz takiego czegoś jako argumentu? xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@shitman6: Jak wynika z analizy money.pl, w listopadzie umarło już ponad 56 tys. Polaków. To kolejny miesięczny rekord. I tylko część z nich zmarła z powodu COVID-19 i chorób współistniejących. Liczba ukrytych ofiar epidemii wynosi już ponad 28 tys.

Od 36. do 48. tygodnia tego roku (czyli od poniedziałku 31 sierpnia do 29 listopada) umarło 141 tys. Polaków. Rok temu w analogicznym okresie umarło 98 tys. Polaków. Różnica to 43
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: K---a, przecież było mówione od ponad roku, że to nie covid będzie głównie zabijał tylko zawalona i niewydolna służba zdrowia

@CosyGrave:

K---a, ale ja to wiem. Tylko, że ta służba zdrowia bywała już zapchana nie raz, a rząd takiej histerii nie odwalał.
  • Odpowiedz
@shitman6: Jak k---a lekarz ogląda pacjenta przez zdjęcie wykonane telefonem to się nie dziw. Mój dziadek umarł w tej p---------j umieralni. Nie ma k---a wirusa. Poszedł do szpitala w środę a PIERWSZY raz lekarz zajrzał do niego w PONIEDZIAŁEK. Jak już był pod respiratorem. Bo miał nie leczone zapalenie płuc. W piątek zmarł. Od środy do poniedziałku dostawał kroplówki nawadniające. A skąd wiem ze tak było? Lekarz który tam pracuje
  • Odpowiedz
@shitman6: Tak umarł w siedlcach. P----y porobiły szpitale covidowe a ludzie którzy są chorzy nie maja się gdzie leczyć. No ciekawe czemu umierają. Ludzie k---a otwórzcie oczy. Nie ma innej choroby dzisiaj tylko z c---a wzięty covid. Dlatego ludzie umierają. I przez to ze zawsze u nas była c-----a opieka.
  • Odpowiedz
  • 21
@zieloniutkazielonka Wirus bezsprzecznie jest, ale rząd zachowuje się jak kogut z uciętą głową - leci na oślep, oby przed siebie i podejmuje decyzje z d--y. W wakacje, kiedy był względny spokój, nie zrobiono nic żeby przygotować się na drugą falę.
Tak jak pisałem wyżej - nie umieramy na koronawirusa ale przez koronawirusa.
  • Odpowiedz
@zieloniutkazielonka: Niestety u nas też był problem. Chcieliśmy Babcie do Mińska do szpitala zawieźć, ale okazało się, że nie przyjmą jej, bo oczywiście przerobili ten szpital na covidowy, więc trzeba było zawieźć ją aż do Węgrowa. Oczekiwanie na karetkę też wydłużyło się do godziny, dwóch nawet (zastanawiam się co w przypadku, gdy ktoś będzie miał udar). Niestety Babcia nie dała rady już przetrwać podróży i pozostała ogromna złość i ból
  • Odpowiedz