Wpis z mikrobloga

@Gaku745: no ale wytłumacz mi na co nie masz gwarancji, bo nie rozumiem o czym dokładnie mówisz. Przecież będąc udziałowcem jesteś decyzyjny i masz udział w zyskach. A jak ktoś chce Cię pozbawić udziałów, to trzeba Cię wykupić
Bo w spółdzielni masz gwarancję że pracownicy będą mieli współny udział we współtworzeniu przedsiębiorstwa, a w spółce tylko "pinky promise".


@Gaku745: zajebisty pomysł, skończy się na tym że trzech będzie miało #!$%@?, pojawi się w pracy raz w tygodniu a reszta ambitna będzie #!$%@?ć za trzech. Wszyscy mają tyle samo udziałów to dzielimy torcik po równo:D Zajebiście sprawiedliwe jak cały ten wasz obsrany po uszy socjalizm:D
) wziąć teraz 20% udzialow (5 osób zatrudnionych łącznie z nim) No ale to złodziejstwo, przecież ja tez mogłem jechać do US


@Policyjnapalka88:

A jeżeli firma upadnie/będzie padać? Też będziemy w takiej sytuacji dokładać ze swoich do interesu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gaku745: a już zupełnie tak bezideologicznie wierzysz, że to idzie w stronę lepszego? Raczej pętla się zaciska, nawet ruchy jak to określasz anarchistycznoantykapitalistyczne są wykorzystywane przez ludzi władzy jako pałka na wrogów.
@2cool2beAgod: ale to jest tak słabe, że szkoda gadać. Wystarczy do tej grupy dołączyć Chiny i się okaże, że będzie tak samo rosło, jak w krajach zachodu, bo po prostu nie ma tutaj związku xd W 1960 średnia w Chinach wynosiła cale 43 lata, a dzisiaj 76,47 lat, czyli niewiele mniej niż w Polsce xd Komunizm górą xd?
@Gaku745: miałem znowu pisać dlaczego SPOŁECZNA KONTROLA ŚRODKÓW PRODUKCJI wcale nie jest taka dobra jak ci się wydaje ale już mi się nie chce więc po prostu uznajmy że już to napisałem ty mi odpisałaś coś co nie ma sensu równie jak socjalizm ja dostałem plusy i obowiązek na ten wpisy oboje mamy spełniony XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: ale dlatego takie zawezenie, ze mamy tylko dwie mozliwosci kapitalizm i socjalizm... w memie nie ma o tym mowy, to dopisywanie wlasnego ograniczonego w jakis sposob spojrzenia na swiat

@gg_jap: Akurat OP jawnie nawołuje do socjalizmu
@cezeterson: on ma coś z głową więc nie licz na odpowiedź xD to są chorzy ludzie którzy najprawdopodobniej nic nie mają i nic nie robią, a jedyną czynnością którą wykonują, żeby zmienić swój stan jest nawoływanie do socjalizmu. Komuchy #!$%@?:D
@Gaku745 @Banicjusz: każdy mówi, że w socjalizmie skończą się pieniądze... nie skończą się, tylko skończy się motywacja do tworzenia czegoś lepszego, motywacja do produkcji wystarczającej ilości dóbr i usług. Bo skoro nie możesz czerpać korzyści z tego, że robisz coś lepiej, to postanawiasz zminimalizować swój wysiłek. Powoduje to spadek jakości, prowadzi do braków oraz brak chęci do życia i pracy. Socjalizm niszczy wolność i marzenia, więc wszyscy zaczynają żyć byle jak.
@binx1: z drugiej strony kapitalizm prowadzi do ogromnych nierówności i musi się ratować socjalizmem, by się nie rozpaść pod naporem marności. Widzimy to w USA, które mają dość mocną formę kapitalizmu, ale tak brutalną, że sporo ludzi traci motywację do pracy z powodu braku perspektyw, ogromnych kosztów życia, co prowadzi do wykluczenia i zwiększenia przestępczości. Tylko mieszanka kapitalizmu i socjalizmu daje najlepszą jakość życia. Wykopki lubią się podniecać Singapurem, gdy przychodzi
Koło zatacza krąg


@Banicjusz: Psst... To najwyższa pora, aby sobie uświadomić, że skoro gówno generujące problemy rozwiązuje problem innego gówna generującego problemy, to to koło trzeba zatrzymać.