Wpis z mikrobloga

@Gaku745 Kapitalizm się kończy, ale spokojnie. Po kilkudziesięciu latach socjalizmu pieniądze się skończą, gospodarka popadnie w ruinę i znowu wróci stary dobry kapitalizm żeby przez kolejne x lat zarobić i odbudować gospodarkę aby kolejna fala socjalizmu mogła ją zrujnować. I tak to się żyje na tej wsi zwanej Ziemią. Koło zatacza krąg.
@Gaku745: No tak, polega na równej dystrybucji dóbr. Dlatego chce żeby ktoś opłacił mi rachunki, mieszkanie, telefon, podstawowe produkty żywnościowe i dał komputer. Na więcej czyli jakieś tam ubranie i wakacje sam sobie zapracuje jak będę chciał. A ze czuje się ostatnio trochę gorzej to w sumie produkty darmowe mi wystarczą. Będę grał gierki, czytał książki z biblioteki, może za jakiś czas trochę się ogarnę i pójdę do pracy.
@Gaku745 Jeśli będziesz rozdawać pieniądze na prawo i lewo nie zwiększając ich przypływu to ciężko żeby się nie skończyły. A wydaje mi się że przedsiębiorcom ciągnącym ten cały socjalizm nie będzie się chciało wydajniej pracować z coraz większymi podatkami wpadając w kolejne progi podatkowe.
@Gaku745: ciekawe, ale moją firmę założył koleś, który pracował w USA i przywiózł do Polski sporo kapitału żeby rozkręcić biznes. Która z opcji powinienem wybrać?
a) jechać z nim do USA na początku lat 2000 i pracować tam na budowie (nie mam wehikułu czasu :/ )
b) wziąć teraz 20% udzialow (5 osób zatrudnionych łącznie z nim) No ale to złodziejstwo, przecież ja tez mogłem jechać do USA...
@Gaku745: Czyli trochę jakby założyć spółkę w kilka osób i zamiast zatrudniać nowe, włączać je do zarządu, w takim razie czemu zwolennicy socjalizmu tłumnie nie zakładają teraz takich spółek? Nie mówię, że wszyscy - zdaje sobie sprawę, że nie każdy się nadaje do prowadzenia firmy. Ale mimo wszystko ten model nie jest popularny. Jak uważasz, czemu tak jest?
@IdzPanZTakimTym: Zacytuję innego użytkownika który już o tym też pisał: Obecna ustawa o prawie spółdzielczym w Polsce jest przestarzała i niekorzystna.

Dla przykładu - do założenia spółdzielni wymagane jest 10 osób fizycznych lub 3 prawne. Jeśli liczba członków spadnie poniżej tej liczby to spółdzielnia musi zostać zlikwidowana w ciągu kilku miesięcy. Nadwyżka bilansowa jest podwójnie opodatkowana - podatek płaci od niej spółdzielnia jako całość a później każdy z członków po dokonaniu