Wpis z mikrobloga

Myślę, że mój poprzedni szef był komuchem. Jak część z Was wie, jakiś czas temu zatrudniłem się w pewnym fastfoodzie. Popracowałem, dostałem pierwszą wypłatę. Nie było źle, ale wyliczyłem to sobie i wyszło mi, że robię niesłychanie więcej jedzenia niż płacą mi za jego sprzedaż, nawet jeśli odejmę cenę produktów z jakich ono powstaje. Kiedy próbowałem zagadnąć w tym temacie właściciela firmy odpowiedział tylko cośtam, że wszyscy jesteśmy jedną wielką drużyną, ale po prostu niektórzy zarabiają więcej i tak to już jest. Od razu skojarzyło mi się to z cytatem z mojej ulubionej książki, "Folwarku Zwierzęcego" Orwella; "Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych" i bardzo mnie to zaniepokoiło. My tu wypruwamy sobie żyły, a pieniądze dostają nieroby! Ekonomista ze mnie marny, ale jeśli to nie jest podręcznikowy socjalizm, to nie wiem co nim jest. Wymyśliłem więc, że najlepszym sposobem by zwalczać te marksistowskie praktyki w miejscach pracy jest, abyśmy organizowali się wraz z innymi pracownikami i zjednoczeni pokazywali, że zdajemy sobie sprawę z realnej wartości naszej pracy. Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia z tak jawnie socjalistycznym szefostwem? Jak sobie z tym poradzić?


xDDDD

#antykapitalizm #pasta #heheszki #neuropa #4konserwy #komunizm #socjalizm #redpill #libertarianizm #lewica #korwin #konfederacja #akap #wojnaidei
Formbi - > Myślę, że mój poprzedni szef był komuchem. Jak część z Was wie, jakiś czas...

źródło: comment_1606733754L34xubeSMapbmTMJJOigPb.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Formbi: wiecej nasraj tych tagów, zeby mi sie te glupoty wyswietlały na mirko XD jeszcze jakbys wiedzial w ogole co piszesz, gosciu - detroit upadło wskutek dezindustrializacji, bo nie oplacalo sie utrzymywac przemyslu + czarne gangi sie do tego przyczynily i to jest w pełni normalne, gdzie na kubie utrzymywaliby czarnych przestępców takich jak floyd i te gównohuty, bo roboli trzeba wyzywic. A Kuba faktycznie fajne panstwo, bylem rok temu na
  • Odpowiedz