Wpis z mikrobloga

naród jest zbudowany na pewnej tożsamości kulturowej - polski na katolickiej, a np. saudyjski (który dopiero się tworzy) na wahabickiej. Oczywiście, że liberał nie chciałby żyć w Carskiej Rosji czy II Rzeszy, ale myślisz, że nie chciałby żyć na terenie dzisiejszych Niemiec? Zarabiać 4 razy więcej, mieć aborcję, małżeństwa homo i wiele innych rzeczy, które popiera? Jeżeli twierdzisz inaczej, to zdefiniuj członków narodu. Tylko w miarę konkretnie - jakie wymogi trzeba spełniać,
  • Odpowiedz
@ediz4: Niemcy są super bo czytają książki, mają aborcje, małżeństwa homo, pieniądze i super gospodarkę, ale ja w Polsce też mam bardzo dobrze, wiesz, w Rosji też jest mnóstwo ludzi biednych, jak i wielu bogatych. Z Polski wyjadę, jak się jeszcze trochę wykształcę i poprawię CV.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TurboDynamo: Naród to grupa etniczna, która ma świadomość narodową. Posiadanie obywatelstwa danego państwa, nie oznacza jeszcze, że jest się członkiem jakiegoś narodu. Gdzie ty wyczytałeś bzdury mówiące, że tak nie jest, na reddicie?
  • Odpowiedz
Naród to grupa etniczna, która ma świadomość narodową


@Stewan: więc naród amerykański nie istnieje skoro naleza do niego grupy etniczne z calego swiata?
Mało tego wedlug ciebie i polski naród nie istnieje bo to że nie składa się z jednej grupy etnicznej jest faktem którego jako cham bez szkoly nie jesteś świadom.

Gdzie ty wyczytałeś bzdury mówiące, że tak nie jest, na reddicie?


@Stewan: gdzie ty wyczytałeś bzdury mówiące, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TurboDynamo: Amerykanie to zupełnie co innego, tak samo jak inne narody kolonialne.

A z jakich grup etnicznych składają się Polacy? Z Kaszubów, Ślązaków, Kociewiaków? To są grupy etnograficzne, a nie jakieś zupełnie odrębne etniczności, mają bardzo podobną etnogenezę do reszty Polaków. Odkryłeś, że grupy etniczne mogą się składać z mniejszych grup etnicznych? Moja rodzina 70 lat temu też należała do polskiej grupy etnograficznej, tylko PRL zabijał miejscową kulturę na wsiach.

No
  • Odpowiedz
Amerykanie to zupełnie co innego, tak samo jak inne narody kolonialne.


@Stewan: narod to narod. To to samo ale, nie widzisz roznicy bo nie znasz pojecia narodu.

No chyba, że chodzi ci o Romów, Żydów czy Tatarów. Ja im prawa do polskości nie odbieram, ale pod względem etnicznym nimi nie są (oczywiście nie ma w tym nic złego).


@Stewan: sa czlonkami narodu polskiego i tyle. Bo narod a grupa etniczna
  • Odpowiedz