Wpis z mikrobloga

@HarvestinSeason:

współczesne normy kulturowe


beka, wiedziałem, że napiszesz zupełnie jakieś czcze ogólniki, jakie to są normy współczesne? wiesz, że ja nie mam nic wspólnego pod względem kulturowym z moimi rodzicami? podobnie jak nie mam nic wspólnego z mieszkańcem podlasia, mówimy w tym samym języku ale mamy zupełnie inny kod kulturowy.

Absurd twojej wypowiedzi polega na tym, że nie potrafisz spojrzeć spoza swojej perspektywy. Wyznajesz polskie, tradycyjne wartości więc jest ci dobrze
  • Odpowiedz
Poczytaj może coś o konferencji wersalskiej i jej przebiegu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mamciewbupsku: Tak czytałem o tym jak traktowano Dmowskiego jako psychotycznego antysemitę, z którego zdaniem Anglicy nie zamierzali się w najmniejszym stopniu liczyć. Odrodzenie Polski po porażce Niemiec i wybuchu wojny domowej w Rosji było już przesądzane, ale tak tak, gdyby nie Dmowski to by nie było Polski xd Nie dziwie się, wiary starszych ludzi,
  • Odpowiedz
@may_made_me: Ale naród istnieje i nie jest abstrakcyjny. Istnienie języka, różnorodności haplogrup etc. to potwierdza. Ale jeżeli nie potrafisz czuć sentymentu do swojego miejsca zamieszkania tylko ze względu na to, że nie dało praw małżeńskich homoseksualistom to też masz nie pokolei w głowie, bo w tym wypadku ideologie nie tylko łączy cię z innymi ludźmi, ale także definiuje twoje życie.
  • Odpowiedz
@HarvestinSeason: a w jakim to stopniu trzeba ten język znać? jak się nauczę biegle japońskiego to będę japończykiem? haplogrupa definiuje naród? no nieźle.

sentymentu do swojego miejsca zamieszkania

sentyment do miejsca zamieszkania mam, nie mam sentymentu do instytucji państwa

masz nie pokolei w głowie

w sumie trochę tak, powiem ci jedynie, że jeżeli chce się zmieniać świat politycznie, to trzeba być fanatykiem danej ideologii, krytykować ją w swojej głowie, poddawać wszystko
  • Odpowiedz
@may_made_me: Nie mówię o znajomości języka, ale o istnienu odrębnego języka. Każdy może języka się nauczyć, ale jego istnienie jest jednym z czynników świadczących o odrębności.

Ja też nie mam sentymentu do państwa. Dlatego nie lubię między innymi patriotyzmu, bo gloryfikuje on kult instytucji jaką jest państwo, ktora może być dobrowolnie redefiniowana w przeciwieństwie do narodu. Jak, dla mnie państwo i rząd to jedynie organizacja powołana przez naród do zarządzania jego
  • Odpowiedz
@HadakaJime: Oczywiście, że się przysłużył, bo wystarczająco pieścił prostatę wilsona, żeby się za nami wstawił. Gdyby nie Dmowski napierający na niepodległość naszego kraju, to herbaciarze by po prostu nie wpisali naszej niepoległości do traktatu Wersalskiego i wtedy dojcze byliby autryzowani by zaatakować nas 20 lat wcześniej.
  • Odpowiedz
@HarvestinSeason:

Czy jakbyś dowiedział się, że twoja matka nienawidzi gejów, to przestałbyś się do niej odzywać?


Niestety, na całkowite zerwanie kontaktu z rodziną jestem za słaby psychicznie, zawsze byłem emocjonalny tak więc czuję jakieś przywiązanie. Ale uważam to za złe. Tak jak powiedziałem, sprawy polityczne powinny być na pierwszym miejscu, jeżeli ktoś da radę bez nadmiernego obciążenia psychicznego pozrywać kontakty z bliskimi w przypadku różnić politycznych to powinien to zrobić.
  • Odpowiedz
Trzeba być potomkiem Polaka


@HarvestinSeason: zeby byc polakiem nie trzeba ani byc potomkiem polaka ani wpisywac sie w polskie trendy kulturowe. Trzeba spelnic tylko formalne wymogi bycia polakiem tj. Odpowiednia dlugosc legalnego przebywania w polsce i zdanie egzaminu jezykowego na b2.
  • Odpowiedz
@Nie_umre_za_ciebie: Dmowski walczył jak lew na konferencji razem z Paderewskim. Był jak ta mucha co nie dała się odgonić. Nie chcę mu odbierać zasług, bo starał się z całych sił. Jeżeli jednak spojrzymy na wyniki tych negocjacji to były mizerne. Największy sukces to uzyskanie części Śląska. Postulat niepodległej Polski z dostępem do morza to zasługa prezydenta Wilsona. Nie udało się mu włączyć Pomorza Gdańskiego. Wielkopolska sama się wyzwoliła. Kresy z Wilnem
  • Odpowiedz
@HarvestinSeason: czlonkiem narodu polskiego jest naturalizowany czlowiek uznany przez nasze wladze jako polak - a wiec obywatel polski. Urodzenie nie ma nic do rzeczy i wlasnie to jest napisane w tym artykule.
Polacy to narod a nie grupa etniczna. Doucz sie nacjonalisto.
  • Odpowiedz