Wpis z mikrobloga

Niech mnie ktoś wprowadzi w szczegóły o teleskopach. Zależy mi na oglądaniu planet. Żeby jakiegoś Marsa czy Jowisza było widać.
Czy mając taki teleskop można tez oglądać samoloty krore latają wysoko na niebie czy to odpada?
I czy za 1000 zł teleskop będzie Ok?
Skąd czerpiecie informacje o teleskopach, gdzie najlepiej je kupić?
Co powinien wiedzieć totalny amator?

#teleskop
#astronomia #planety
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ferengi: Cały Twój post można streścić tym, że głupio się tłumaczysz z własnych błędów, opowiadając nowe androny w stylu, że gdzieś pomyliłem newtona (rodzaj teleskopu) z dobsonem (montażem). Proszę wskaż mi, gdzie dokonałem takiej pomyłki, jeżeli się nie boisz, że się okaże, że to Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zgodzę się tylko z tym, że do ekstremalnych powiększeń montaż paralaktyczny będzie
  • Odpowiedz
pokaż mi teleskop który z normalnym wyciągiem/kątówką nie będzie dawał odwróconego obrazu.


@thedestroyerofeels: O kątówce lustrzanej słyszałeś?
W jednym z wcześniejszych postów pytałem, czy mówimy o dobsonie czy newtonie - ciągłe zamienne używanie tych dwóch określeń powoduje mnóstwo nieporozumień w całym tym wątku. Nie zarzuciłem Tobie pomyłki, zwróć jeszcze raz uwagę na moje słowa. Przypuszczam, że dwa cytaty w Twoim poprzednim poście odnoszą się właśnie do tego - nie śledząc
  • Odpowiedz